Tosia Rogalska z klasy 6a cekcyńskiej podstawówki 
z tytułem Mistrza Polski.

Zawody Mistrzostw Polski Pit Bike SM 2020 odbyły się w Toruniu w pierwszy weekend września. Na Awix Racing Arena stawili się młodzi zawodnicy, dla których start był największym sportowym egzaminem w dotychczasowej karierze. Na toruńskiej arenie nie zabrakło również Tosi Rogalskiej z Cekcyna i Jej kolegów z Oleje Klimowicz Racing Team.
Organizatorem zawodów był Otopit Toruń i jak zawsze perfekcyjnie zadbał o przygotowanie zawodów, począwszy od przygotowania toru, przez przekaz medialny, a skończywszy na podawaniu punktacji w czasie rzeczywistym.

Zgodnie z harmonogramem impreza rozpoczęła się od treningów dowolnych i klasyfikacji przed wyścigami. Niestety jazdę utrudniał padający deszcz i mokry tor. Warunki  na torze pokazały, kto jest najbardziej wszechstronny i potrafi wytrzymać dużą presję, a w dodatku jest szybszy od konkurencji. Już w treningach dowolnych uczennica klasy VI cekcyńskiej podstawówki -  Antonina Rogalska w klasie Stock 90 Pit Girls pokazała klasę i ukończyła je na I miejscu.

Po treningach dowolnych i chwili wytchnienia przyszedł czas na treningi kwalifikacyjne, które są bardzo ważne ponieważ uzyskanie najlepszego czasu, to po pierwsze dobra pozycja startowa, po drugie zyskanie bonusowych punktów w klasyfikacji Mistrzostw Polski. Aura dalej nie sprzyjała, tor był zalany wodą, ale młodym zawodnikom wydawać by się mogło, wcale nie przeszkadzać, bo panowali nad sprzętem i pewnie prowadzili motocykle, poprawiając czas na każdym okrążeniu.

Razem z Tosią w  zawodach startowali koledzy z Oleje Klimowicz Racing Team: Bartek, Patryk i Maks. Tosia razem z kolegą zespołu Bartkiem Derekiem skończyli klasyfikacje na I miejscu, zyskując 4 dodatkowe punkty, co dało im możliwość startu z pierwszej linii.

Podczas kolejnej  krótkiej przerwy, rodzice przygotowywali zawodników i  ich maszyny do trzech wyścigów o tytuł Mistrza Polski. W strefie oczekiwań jako pierwsi pojawili się Tosia i Bartek w klasie Stock 90, z napięciem czekali na zwolnienie toru jazdy. Wystartowali! Tor był mokry, jednak z okrążenia na okrążenie przewaga nad rywalami się powiększała. Po 10 okrążeniach, na mecie pierwsi w swoich klasach zameldowali się Tosia i Bartek.

Po chwili przerwy na regenerację odbył się drugi start w sobotnich zmaganiach. Ostatnia runda zawodów odbyła się w niedzielę. Zawodnicy Stock 90 i Pit Girls kolejny raz zameldowali się na starcie. Niestety na pierwszym zakręcie Bartek się przewrócił. Tosia ominęła kolegę i pojechała dalej. Kolega szybko się podniósł, ale nie wiedział, że dźwignia hamulca została uszkodzona w wyniku wywrotki. Pech nie opuszczał młodego zawodnika, przy próbie wyprzedzania kolejny raz się przewrócił. Tym razem dźwignia hamulca przedniego odpadła. Jednak Bartek podniósł się i pojechał dalej, bez hamulca. W tym wyścigu wielu zawodników miało problemy z utrzymaniem się na torze,  padający deszcz i mokra nawierzchnia skutkowały brakiem przyczepności, jednak cekcynianka powiększała przewagę nad rywalkami i wyprzedziła chłopaków z czołówki. Zajęła drugą lokatę w całym wyścigu i pierwsze miejsce w swojej klasie. Kolega z team’u walczył do samego końca, kończąc rundę na 4 miejscu, bez hamulca w przednim kole.

Sobota skończyła się szczęśliwie, w dwóch wyścigach Tosia zajęła I miejsce
i mogła wrócić do domu  odpocząć, bo już następnego dnia musiała się stawić na starcie niedzielnego finałowego wyścigu.

Niedzielna pogoda okazała się dla zawodników łaskawsza, przez chmury przebijało się słońce, więc tor był suchy. W finałowym wyścigu klasy Stock 90 nastąpiły zmiany ustawienia: najpierw ustawili się chłopcy z klasy Stock 90, a dopiero 6 metrów za nimi dziewczynki z Pit Girls, co było sporym utrudnieniem dla cekcyńskiej zawodniczki, ponieważ musiała „przebijać się” przez wolniejszych chłopców z Stock 90. Ruszyli i już na pierwszym zakręcie Tosia wyprzedziła 4 chłopców,  po ominięciu kolejnych rywali, znajdowała się w czołówce wyścigu, zostawiając  konkurentki daleko za sobą. Po 12 okrążeniach na torze zawodnicy Oleje Klimowicz Racing Team zdobywają najwyższe stopnie podium:

Tosia Rogalska zostaje  Mistrzem Polski klasy Pit Girls Pit Bike SM 2020,
a koledzy z  zespołu zdobyli: Bartosz Derek - tytuł Mistrza Polski klasy Stock 90 Pit Bike SM 2020, natomiast Maksymilian Pawełczak - tytuł Mistrza Polski  Stock 125 Pit Bike SM 2020.

Po wygranym wyścigu nareszcie nadszedł czas na radość i same przyjemności: wręczanie nagród, wywiady i zdjęcia. To był weekend wspaniałych emocji, ale również ukoronowanie ciężkiej pracy cekcyńskiej zawodniczki.

Tosi serdecznie gratulujemy zdobycia wymarzonego podium i tytułu Mistrza Polski i życzymy dalszych sukcesów na torze. Wyrazy uznania kierujemy  również  w stronę dumnych Rodziców za zaangażowanie, czas i wspieranie motocyklowej pasji Córki.

Antonina Rogalska numer #110
Sobotnie wyścigi można zobaczyć tutaj: https://youtu.be/E69-zU7ra8E

Czas 1-go wyścigu 00:14 do 00:43
Czas 2-go wyścigu   02:20 do  02:37

Niedzielny wyścig finałowy dostępny tutaj: https://youtu.be/bbFJbNIVC2M
Czas wyścigu finałowego 00:30 do 00:52
Link do punktacji zawodów: https://wyniki.motoresults.pl/pl/2020/PitBike/MP/Mistrzostwa-Polski-Pit-Bike-SM/e_2980