PKP Polskie Linie Kolejowe SA planuje przeprowadzenie prac na linii kolejowej przebiegającej przez teren naszej gminy w ramach projektu pn. Prace na pozostałych liniach kolejowych należących do alternatywnego ciągu transportowego Bydgoszcz-Trójmiasto i liniach stycznych oraz Chojnickim Węźle Kolejowym” w ramach projektu „Prace przygotowawcze dla wybranych projektów”.

 W związku z tym, w celu określenia potrzeb społecznych mieszkańców prowadzone jest badanie ankietowe. Ankieta dostępna jest tutaj:

https://goo.gl/forms/o98aHMAa7UzvqP9u2

oraz w Urzędzie Gminy. Zachęcamy do wypełnienia ankiety!

Nadleśnictwo Tuchola informuje o możliwości ograniczenia nadmiernej liczebności szkodliwych owadów zabiegiem agrolotniczym w terminie od 19 maja do 30 czerwca 2018 r. na terenie Gminy Cekcyn i Gminy Śliwice; w Leśnictwie: Jeziorno, Szczcuczanek, Kiełpiński Most, Wypalanki, Wrzosowisko, Skrajna.

Zabieg będzie przeprowadzany przy użyciu środka Dimilin 480SC o działaniu inhibitora wzrostu (zatrzmujący możliwości wylinki gąsienic) wraz ze środkiem zwiększającym przyczepność IKAR.


Źródło: Nadleśnictwo Tuchola

Wójt Gminy Cekcyn informuje o zwalczaniu lotniczym organizmów szkodliwych (brudnicy mniszki) zagrażających trwałości lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa w terminie od 21 maja do 20 czerwca 2018 r. na terenie Gminy Cekcyn obejmującym wsie: Ostrowo i Wielkie Budziska.
Zabieg będzie przeprowadzany przy użyciu środka Dimilin 480SC wraz ze środkiem zwiększającym przyczepność Ikar.

Dnia 24.05.2018r. od godz. 8-13:30 wyłączenia prądu w Ostrowie od nr 52-55 i przyległe