W niedzielę 10 grudnia br. w świetlicy w Zielonce 9. Kół Gospodyń Wiejskich wzięło udział w Turnieju Kół Gospodyń. Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Cekcyn, które działa już 10 lat.
Wszystkie 9. Kół brało udział w następujących konkurencjach:
1. Pyszne ciasto.
2. Pakowanie prezentu na czas.
3. Najdłuższy łańcuch bożonarodzeniowy.
4. Dekoracja stołu.
5. Potrawa z pstrąga.
6. Wykonanie kolędy.
Całą imprezę prowadziła trzecia Prezeska Stowarzyszenia, Mariola Falkowska.
Poszczególne konkurencje oceniało jury w składzie:
1. Zyta Kosz.
2. Monika Szczęsna.
3. Justyna Wilkiewicz.
Uczestniczki turnieju bardzo angażowały się w rywalizację podczas turnieju, co widać na załączonych zdjęciach. Czas podczas turnieju umilał zespół "Bysławskie Frantówki".
Wyniki turnieju KGW przedstawiły się następująco:
I miejsce: KGW Nowy Sumin, z sumą 130 pkt.
II miejsce: KGW Zalesie, z sumą 120 pkt,
III miejsce równorzędnie: KGW Iwiec i KGW Zielonka, każde z sumą 118 pkt.

Wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Cekcynie przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji: SZLACHETNA PACZKA. Przez ostatnie dni zbieraliśmy potrzebne rzeczy wskazane przez osobę zgłoszoną w ramach akcji.
Razem przygotowaliśmy aż 8 paczek o różnych gabarytach, w których znalazły się nasze "dary z serducha". Ważnym podkreślenia jest fakt, iż przez tylko 3 dni, w pełnej mobilizacji zebraliśmy tak dużą ilość różnych rzeczy. Mamy nadzieję, że przekazane rzeczy umilą przedświąteczny czas obdarowanej osobie.
Dziękujemy osobom, które dołączyły się do SZLACHETNEJ PACZKI :-)
Pracownicy GOK i UG.Szanowni Państwo!
Prosimy o przyłączenie się do tegorocznej zbiórki produktów żywnościowych organizowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Cekcynie. W sklepach spożywczych postawiono specjalnie przygotowane kartony, do których w szczególności można wkładać produkty takie jak: TŁUSZCZE, CUKIER, MĄKĘ, RYŻ, KASZĘ, MAKARONY, KONSERWY, DŻEMY  ORAZ SŁODYCZE.
Zebrana żywność zostanie przekazana osobom samotnym i starszym z terenu gminy Cekcyn.

ZA DAR SERCA DZIĘKUJEMY!!!

 

Kocioł Festival i GOK Cekcyn serdecznie zapraszają na wieczór jazzowy, w niedzielę 10 grudnia 2017 r.  do Gminnego Ośrodka Kultury w Cekcynie, gdzie wystąpi kwartet JAZĄBU (wstęp wolny)