Ostrzeżenie meteorologiczne

o upałach/2

 


Zjawisko: Upał/2

Stopień zagrożenia: 2

Obszar: Dotyczy wszystkich powiatów województwa kujawsko – pomorskiego.

 

Ważność: od godz. 12:00 dnia 07.08.2020 do godz. 21:00 dnia 09.08.2020

 

Przebieg: Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 32°C. Temperatura

minimalna w nocy od 18°C do 20°C.

 

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%.

Informacja o zgłoszonych uwagach dotyczących oferty na realizację zadania publicznego zgłoszonej przez oferenta z pominięciem otwartego konkursu ofert zgodnie z art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t. j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1057).

Nazwa Oferenta: Gminny Ludowy Klub Sportowy „CIS Cekcyn”

Tytuł oferty: „Organizacja zajęć seniorów w piłce nożnej, minigolfie i tenisie stołowym”

Data złożenia oferty: 29.07.2020r.

Termin realizacji zadania: 20.08.2020r. – 10.11.2020r.

Wysokość dofinansowania: 10.000,00 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych 00/100).

Zgodnie z art. 19a ust. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego
i o wolontariacie (t. j. Dz. U. z 2020, poz. 1057) oferta zgłoszona przez Gminny Ludowy Klub Sportowy CIS Cekcyn została zamieszczona do publicznej wiadomości na okres od 30 lipca 2020r. do 06 sierpnia 2020r.:

  • na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Cekcyn,
  • na stronie internetowej Gminy Cekcyn,
  • na tablicy ogłoszeń w budynku Urzędu Gminy Cekcyn.

W ww. okresie nie wpłynęła żadna uwaga dotycząca zamieszczonej oferty.

Załączniki:
Download this file (Informacja o zgłoszonych uwagach.PDF)Informacja o zgłoszonych uwagach.PDF[ ]207 kB

 

 

W internecie pojawiły się oferty oszustów, którzy próbują sprzedać bon. „Bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Skorzystać z niego mogą tylko osoby uprawnione” - przypomina Polska Organizacja Turystyczna oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Za pomocą bonu osoba uprawniona może dokonywać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane na rzecz dziecka, na które tej osobie przyznano dodatek lub świadczenie wychowawcze (Rodzina "500 plus”). Co ważne bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i można nim zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne świadczone na terenie Polski przez przedsiębiorstwa turystyczne i organizacje pożytku publicznego, które przystąpiły do projektu Polski Bon Turystyczny. Lista tych podmiotów jest na stronach: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl, www.polska.travel. Na tą listę wpisało się już ponad 8,5 tys. przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego.- informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

W internecie pojawiły się również oferty płatnych usług dotyczących pomocy przy założeniu PUE ZUS i aktywacji Polskiego Bonu Turystycznego. Prosimy o rozwagę w podejmowaniu decyzji o skorzystaniu z takich usług.  Przypominamy też, że nie należy osobom trzecim udostępniać swojego loginu i hasła do PUE ZUS. Trzeba pamiętać, że na PUE ZUS klienci ZUS mają dostęp do swoich różnych danych – np. do danych na temat zgłoszenia do ubezpieczeń, o zwolnieniach lekarskich, o pobranych zasiłkach. Nikt poza klientem (lub upoważnioną przez niego osobą) nie powinien mieć dostępu do tych danych. Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy przy aktywacji Polskiego Bonu Turystycznego, powinien  kontaktować się z całodobową infolinią pod nr tel. 22 11 22 111 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Pomoc w założeniu konta na PUE ZUS każdy zainteresowany uzyska też w każdej placówce ZUS. – dodaje rzeczniczka.

Realizacja bonu odbywa się przez PUE ZUS. Od 1 sierpnia bon na platformie PUE ZUS mogą aktywować rodzice dzieci do 18. roku życia. Aby skorzystać z bonu turystycznego nie trzeba składać wniosku. Bon jest dostępny na PUE ZUS w zakładce [Ogólny], w menu bocznym jest zakładka [Polski Bon Turystyczny] >[Mój bon]. Przed aktywacją bonu warto sprawdzić, która osoba w rodzinie jest uprawniona do pobierania świadczenia wychowawczego 500+ (tzn. która osoba składała wniosek o 500+). Na PUE ZUS zakładka [Polski Bon Turystyczny] jest widoczna u tej właśnie osoby. Przy aktywacji trzeba podać swoje dane kontaktowe – adres e-mail i nr telefonu komórkowego.

Po aktywacji bonu, na adres e-mail przekazany zostanie kod obsługi płatności, przy użyciu, którego będzie można płacić  podmiotom turystycznym. Każda płatność będzie potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym wysłanym SMS-em.

 

Krystyna Michałek
Rzecznik Regionalny ZUS
Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Obszar Cekcyn
w dniach: 2020-08-10,
w godzinach: 10 sie 12:00 - 10 sie 14:30
Cekcyn ul. Leśna od 25 do 30, i przyległe.

Ostrzeżenie meteorologiczne

o intensywnych opadach deszczu/ 1


Zjawisko: Intensywne opady deszczu/1

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: Dotyczy wszystkich powiatów województwa kujawsko – pomorskiego.

 

Ważność: od godz. 05:00 dnia 03.08.2020r. do godz. 22:00 dnia 03.08.2020r.

 

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm.

 

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%.