XII finał Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego o "Cisową gałązkę" już za nami. W sobotni wieczór spotkaliśmy się w amfiteatrze, by poznać tegorocznych finalistów konkursu, posłuchać nagrodzonych wierszy oraz poezji śpiewanej w wykonaniu zaproszonego zespołu. Uczestników wieczornej gali przywitała Dyrektor Biblioteki - Zyta Ważna. Cytując słowa Lema, Zagajewskiego i Krynickiego zadała pytania o to, kim jest poeta i czym jest poezja? Tegoroczny werdykt Jury, w składzie Kazimierz Żarski (przewodniczący), Grażyna Wojcieszko i Kazimierz Rink, przedstawił Kazimierz Rink.

Nagroda główna "Cisowa gałązka" przyznana została Agacie Łońskiej z Żar, godło "Batgata". 

Wyróżnienia otrzymali:
- Paweł Bień z Jeleniej Góry, godło "Witold Rękorajski",
- Amemlia Pudzianowska z Radomia, godło "Bez opamiętania",
- Sara Ratajczak z Dłużyny, godło "Brzoza".

Główna część wieczoru, którą poprowadzili Grażyna Wojcieszko i Kazimierz Rink, poświęcona była tegorocznym finalistom. Zadając pytania o ulubionych poetów, inspiracje, warsztat poetycki czy dorobek literacki, starali się przybliżyć słuchaczom sylwetki młodych poetów. Była to też okazja, by finaliści konkursu zaprezentowali swoje wiersze, które znalazły uznanie w oczach Jury. Po słowach podziękowania dla sponsorów i osób zaangażowanych w przygotowanie spotkania, nadszedł czas na przywitanie ostatnich gości - Zespołu Chwila Nieuwagi. Godzinny koncert, którego z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy, przesycony żywiołowym folkiem, nastrojową poezją i jazzem, był niezwykłym i nietuzinkowym dopełnieniem poetyckiego wieczoru. 

Finalistki konkursu siedzą od lewej: Agata Łońska (nagroda główna), Amelia Pudzianowska i Sara Ratajczak.

Jury konkursu: Kazimierz Rink i Grażyna Wojcieszko

Nagroda główna - "Cisowa gałązka" dla Agaty Łońskiej

Od lewej: Kazimierz Rink, Agata Łońska (laureatka konkursu), Amelia Pudzianowska (wyróżnienie), Sara Ratajczak (wyróżnienie) i Grażyna Wojcieszko

Zespół Chwila Nieuwagi