Międzynarodowy Dzień Ziemi 22 kwietnia 2021 roku upłynie w tym roku pod hasłem: „Przywróć naszą Ziemię”, szczególnie ważnym w dobie pandemii. Większość działań mających na celu promowanie ekologicznych postaw musi się przenieść do świata wirtualnego.

Ogólnopolski konkurs plastyczny dla uczniów klas I–III i IV-VIII szkół podstawowych

Beata Walenty instruktor od zajęć manualnych w Gminnym Ośrodku Kultury w Cekcynie miała tę przyjemność poprowadzenia zajęć manualnych on-line dla dzieci z przedszkola przy SP w Zielonce i Oddziału Przedszkolnego w Zdrojach. Pomysłodawczynią zajęć była pani Paulina Karnecka-Białata. Panie z grupami połączyły się za pomocą komunikatora. Zajęcia odbyły się we wtorek 23 marca br. i trwały 60 minut. Tematem zajęć była wiosna i jej zwiastuny. 🌳🦋🐞🐦 Przygotowaliśmy przepiękne bociany z wykorzystaniem dostępnych materiałów tj. płatki kosmetyczne, patyki od szaszłyków, farby plakatowe, rolka po papierze toaletowym.
Kolejne przedświąteczne zajęcia miały się odbyć 30 marca br., ale niestety nie odbędą się. (zamknięcie przedszkoli i żłobków).
 
„Ach, chciałoby się tak nauczyć żonglować, tylko niech te przedmioty spadają wolniej...” 

18 i 25 marca br. odbyły się WARSZTATY CYRKOWE dla pań instruktorek świetlic wiejskich z terenu gminy Cekcyn. Na początek panie zapoznały się ze sprzętem jakim dysponujemy w Gminnym Ośrodku Kultury. Po teorii nadszedł czas na zajęcia praktyczne. Jako pierwsze w ruch zostały wprawione chustki a potem talerze. Na kolejnym spotkaniu uczyliśmy się podstaw kaskady piłeczkami. Panie mogły spróbować swoich sił także na innym sprzęcie tj. obręcze, maczugi, poi, skarpety czy diabolo. Zajęcia prowadziły instruktorki GOK Justyna Barwik i Beata Walenty.
Warsztaty odbywały się w reżimie sanitarnym.