Dzień 13 września w Restauracji „Cis” w Cekcynie miała miejsce wyjątkowa uroczystość  35 – lecie Zespołu Wokalnego „Cisowianie” i Dzień Seniora. Na jubileusz przybyli: wójt Gminy Cekcyn Jacek Brygman, sekretarz Gminy Cekcyn Halina Fryca, kierownik GOPS-u Agnieszka Kehn, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Seniorów
z Bydgoszczy Ireneusz Frelichowski z małżonką oraz delegacje z zaprzyjaźnionych Klubów  Seniora min.  „Jesień”  i „Jarzębina” z Tucholi; „Wrzos”, „Kalina”, „Kociewiacy”
z Świecia; „Pod Różą” z Laskowic Pomorskich, „Astor” z Jeżewa; „Wrzos” z Barcina; „Osiacy” z Osia; „Szarotka” z Solca Kujawskiego; „Złota Jesień” z Bydgoszczy; „Spokojna Przystań” z Kamienicy; „Zgoda -Nowalijki” z Chełmna; „Niezapominajka” z Drzycimia; „Jarzębina” z Gródka; „Pogodna Jesień” z Świekatowa; „Jesienna Róża” z Rytla; „Frantówki Bysławskie” z Bysławia; „DPS”   z Wysokiej; PZERiI Koło nr 2 z Cekcyna; „KEiR” z Bukowca; „KEiR” z Drzycimia. Media reprezentował redaktor naczelny Piotr Paterski z Tygodnika Tucholskiego. Do tańca wspaniale przygrywał Andrzej Smeja.

Uroczystość otworzyła dyrektor Cekcyńskiego Domu Kultury Izabela Złotowska.
Z tej okazji wręczyła upominki całemu Klubowi Seniora „Cisowianie”. Z gości głos zabrał Prezes OSS z Bydgoszczy, wójt Gminy Cekcyn Jacek Brygman, kierownik GOPS-u Agnieszka Kehn, natomiast sekretarz gminy Cekcyn Halina Fryca przeczytała i przekazała życzenia od radnej powiatowej Doroty Gromowskiej. Następnie  życzenia i upominki przekazali również goście z zaprzyjaźnionych klubów, z którymi cekcyński Klub Seniora współpracuje od wielu lat. Po części oficjalnej nasza koleżanka Jadwiga Bartlewska przeczytała swój wiersz napisany na tą okazję pt: „Urodziny naszego Zespołu 2017”. Potem nadszedł czas na poczęstunek, jubileuszowy tort i zabawę, o którą zadbał Andrzej Smeja.

Korzystając z okazji goście wpisywali się do naszej Kroniki Klubowej.

W imieniu Klubu Seniora i Zespołu Wokalnego „Cisowianie” dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają, co nam dodaje sił do promocji wartości kulturalnych naszej „Małej Ojczyzny”.

Tekst przekazali: Maria i Jan Bonkowie

Tym razem dożynki gminy Cekcyn odbyły się w gościnnych Zdrojach. Przez całą imprezę sprzyjała słoneczna pogoda. Była to sobota 9 września. W części artystycznej imprezy wystąpił min. Zespół Wokalny „Cisowianie” zaśpiewał wiązankę okolicznych pieśni przy akompaniamencie Jerzego Rataja.

Tekst przekazała: Maria Jagła – Bonk
Zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury

W niedzielę 3 września 2017 roku, Zespół Wokalny „Cisowianie” wystąpił w Chełmnie na XIV Prezentacjach Artystycznych Seniorów na terenie Ośrodka Wypoczynkowego nad Jeziorem Starogrodzkim, przy Europejskim Centrum Wymiany Młodzieży. Jako pierwsza wystąpiła Orkiestra Dęta Chełmińskiego Domu  Kultury, następnie soliści, zespoły wokalne, wokalno -  instrumentalne  i folklorystyczne. Prezentacjom na scenie towarzyszyły wystawy, m.in.  rękodzielników, rzeźbiarzy, malarzy, haftu artystycznego. Nasz Zespół zaśpiewał następujące utwory „C'est si bon”, „Każdemu wolno kochać”, „Nie kochać w taką noc to grzech”, „Kiedy znów zakwitną białe bzy” i „Tak mało potrzeba by szczęśliwym być”. Akompaniował nam Jerzy Rataj. Wieczrem z dyplomem i statuetką wróciliśmy do domu.

Tekst i zdjęcia: Maria Jagła- Bonk

Babcia

Gdy wieczór jesienny zapada,
wnukom babcia bajki opowiada.
O księżniczce w zamku uwięzionej,
i królewiczu w żabkę zamienionym.

Wdzięczne wnuki słuchają , słuchają,
czy oni morał z bajek zapamiętają?
Dziś te szczęśliwe chwile lecą,
gdy babci usta bajeczki klecą.

Te miłe chwile zostaną w pamięci,
czas zapomnienia nie przyłoży pieczęci.
W ich główkach wspomnienia pozostaną,
z tą szczęśliwą chwilą teraz im daną.

Autorka wiersza: Jadwiga Bartlewska

W czwartek 13 lipca br. w Cekcyńskim Amfiteatrze nad Jeziorem Wielkim Cekcyńskim odbył się Piknik Seniora. Udział w nim wzięły zaprzyjaźnione Koła i Kluby Seniora: z Barcina, Cekcyna, Chełmna, Jeżewa, Gródka, Solca Kujawskiego, Świecia, Świekatowa, Tucholi oraz  Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z Bukowca i Koło nr 2 w Cekcynie. Przybył również Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Seniora z siedzibą w Bydgoszczy pan Ireneusz Frelichowski z małżonką. W imieniu Urzędu Gminy życzenia dla seniorów przekazała sekretarz tegoż urzędu pani Halina Fryca. Gospodarzem Pikniku był Klub Seniora "Cisowianie"  z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Cekcynie. Na pikniku łącznie bawiło się ponad 150 osób. Do tańca przygrywał niezawodny pan Andrzej Smeja. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych. Klub Seniora „Cisowianie” dziękuje dyrektorowi i pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Cekcynie za wielką pomoc w zorganizowaniu tego pikniku.

Tekst przekazała: Maria Jagła Bonk