Ferie zimowe w naszym województwie trwały od 14 do 25 stycznia br. Pierwszy tydzień ferii zimowych spędzaliśmy na miejscu tzn. zajęcia odbywały się w Gminnym Ośrodku Kultury w Cekcynie w godzinach od 11:00 do 15:00. Uczestniczyło w nich 38 dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Na dzieci przygotowaliśmy wiele atrakcji m.in. poznaliśmy zasady gry w szachy i warcaby, odbyły się warsztaty z mydła, gipsu i modelowania balonów, pograliśmy w gry Super Mario i FIFA, integracyjne gry i zabawy animacyjne, teleturniej kalambury, trochę ruchu i konkurencji sportowych na hali widowiskowo-sportowej, taneczne show, ognisko z kiełbaskami, zwiedzanie straży pożarnej i wozu strażackiego, pierogowe kulinarne szaleństwo, zdrowe soki, sajgonki, atrakcja dmuchana, spotkanie z policjantem, nocka a podczas niej: bal karnawałowy, pierwsza pomoc przedmedyczna, gry i zabawy, bajka na dużym ekranie.
Serdeczne podziękowania dla Michaliny Gromowskiej za pomoc, wsparcie i że zawsze możemy na Ciebie liczyć ;-) Podziękowania również dla dziewczyn Julii Marczak i Dominiki Śliżewskiej, dla panów Stanisława Wojnerowicza, Józefa Gackowskiego, Henryka Gumińskiego, Ryszarda Rudnika i Józefa Fedek z sekcji szachów działającej przy UTW w Cekcynie, podziękowania dla Tomasza Słomińskiego za sportowe rozgrywki na hali widowiskowo- sportowej, Karolinie Ordza na taneczne show, pani Lucynie Ryszkowskiej za zajęcia plastyczne i malowanie twarzy, Łukaszowi Draws za ognisko,Stanisławie Iwickiej za MasterChefa, Piotrowi Stusik z OSP Cekcyn za możliwość zwiedzenia straży, Dawidowi Zielińskiemu z OSP Małe Gacno za pierwszą pomoc przedmedyczną, Dzielnicowemu z Posterunku Policji w Cekcynie mł. asp. Adam Wochna za pogadankę dotyczącą bezpieczeństwa w czasie trwających ferii zimowych oraz F. H. U. "Lili" Magdalena Straszewska-Szumała za dmuchaną atrakcję.

Drugi tydzień ferii to wyjazdy. Byliśmy na basenie w Świeciu, w Parku Trampolin i Multikinie w Bydgoszczy (do wyboru film "Chłopiec z burzy" lub bajka "Ralph Demolka w internecie" oraz  oraz w kręgielni i w Muzeum Borów Tucholskich w Tucholi.

Serdecznie dziękujemy Wam dzieciaczki za wasz udział w feriach i do zobaczenia za rok. ;-) ;-)

Po więcej zdjęć oraz filmików zapraszamy do GOK Cekcyn.