8 stycznia 2019 roku Zespół Wokalny "Cisowianie" kolędował w Domu Pomocy Społecznej im. Leona i Marii Janta – Połczyńskich w Wysokiej. Zaśpiewaliśmy tam kolędy i pastorałki pt; „Jest taki dzień”, „Cicha noc”, „Gdy śliczna panna”, „Oj maluśki, maluśki”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Pojdźmy wszyscy do stajenki”, „Lulajże Jezuniu”, a koleżanka Jadwiga Bartlewska przeczytała wiersze, które napisała i przeczytała na tą okazję min: „Wigilia”, „Narodziny Jezuska” i „Boże Narodzenie”. Po kolędach na bis Zespół zaśpiewał szereg piosenek biesiadnych, w tym „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Wiązanka ułańska” i „Życzymy, życzymy” Po wokalnym występie goście i wszyscy domownicy wymienili się gwiadkowymi prezentami. Dla gości były to świąteczne figurki, a dla podopiecznych DPS w Wysokiej słodkie upominki, co symbolizowało sympatię między wokalistami a ich publicznością. Spotkanie zakończyło się przy stole świąteczną rozmową i wspólnym poczęstunkiem. Kierownictwo DPS-u wraz z podopiecznycznymi wyraziło chęć odbycia kolejnych dobrych spotkań z Zespołem Wokalnym „Cisowianie” w ciągu bieżącego roku.

Tekst i zdjęcia: Maria i Jan Bonkowie

 

We wtorek 11 grudnia o godzinie 11°° odbyło się spotkanie opłatkowe członków Klubu Seniora „Cisowianie” w głównej sali Gminnego Ośrodka Kultury w Cekcynie. Zaproszonych gości i obecnych członków Klubu Seniora powitała prezes Klubu Maria Jagła-Bonk , która złożyła wszystkim Życzenia Bożenarodzeniowe i na Nowy Rok 2019. W spotkaniu uczestniczyła w imieniu Wójta Monika Szczęsna, Kierowniczka GOPS-u Agnieszka Khen, Sołtys Cekcyna Teresa Barwik oraz koordynator UTW z Cekcyna Ilona Lesikowska. Opłatkowe spotkanie uświetniły dzieci grupy „Jodły” z Gminnego Przedszkola Leśny Zakątek z Cekcyna przygotowanych i prowadzonych na tą okazję przez Paulinę Drewek. Po występie przedszkolaków tradycyjnie podzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie świąteczno – noworoczne życzenia. Członkowie Klubu „Cisowianie” tradycyjnie przygotowali wigilijne potrawy takie jak barszcz, pierogi oraz ciasto, które sami upiekli. Ponadto złożyliśmy jubilatom życzenia urodzinowe i z okazji 55 rocznicy ślubu . W świątecznym nastroju wspólnie przy akompaniamencie instruktora muzycznego Jerzego Rataja śpiewaliśmy kolędy wspólnie z przybyłymi gośćmi. Wszyscy członkowie Klubu „Cisowianie” otrzymali słodkie upominki. Nad prawidłowym przebiegiem spotkania czuwały instruktorki z GOK – u w Cekcynie.

Tekst przekazali: Maria i Jan Bonkowie
Zdjęcia: GOK Cekcyn

 

Po południu 27 listopada br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Cekcynie Zespół Wokalny „Cisowianie” rozpoczął uroczystość obchodów jubileuszy małżeńskich w gminie Cekcyn, donośnie śpiewając Jubilatom ''Sto lat!”,a także inne wybrane piosenki, jak : „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Chcę kochać”, „Wszystkie rybki śpią w jeziorze”, „W cieniu rajskiego drzewa”, „Każdemu wolno kochać” i „Wiązankę ułańską”. Dla czcigodnych par na tą okazję również Jadwiga Bartlewska, przeczytała swój wiersz pt: „Drodzy Jubilaci”.


Tekst opracowała: Maria Jagła-Bonk i Jan Bonk
Zdjęcia: GOK Cekcyn

14 Listopada  80. urodziny obchodziła członkini Klubu i Zespołu Wokalnego „Cisowianie” nasza  koleżanka Genowefa Barszcz. Wspólnie obchodziliśmy urodziny jubilatki we wtorek 20 listopada br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Cekcynie.
Na tą wyjątkową okazję napisała i odczytała wiersz Jadwiga Bartlewska pt: „Kochana Geniu”.

100-lecie odzyskania Niepodległości Polski (1918-2018)

W wyjątkową niedzielę 11 listopada w porze przedpołudniowej Zespół „Cisowianie” uświetnił pieśniami patriotycznymi i religijnymi uroczyste nabożeństwo odprawione w intencji 100-lecia odzyskania niepodległości Ojczyzny w miejscowym Kościele Parafialnym. Na rozpoczęcie mszy Zespół odśpiewał pieśń ks. Karola Dąbrowskiego pt. „Ojczyzno ma”, przed podniesieniem „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”, a w czasie komunii „Pij ten kielich”, a przed wyjściem z kościoła zaśpiewaliśmy pieśń katolicką „Boże, coś Polskę”. Po zakończeniu mszy w korowodzie z wszystkimi przeszliśmy na cmentarz parafialny, gdzie razem zaśpiewaliśmy Hymn Polski „Jeszcze Polska nie zginęła”. Wspólnie z innymi delegacjami „Cisowianie” złożyli wiązankę pod pomnikiem ofiar II wojny światowej.

Tekst przekazał: Jan Bonk