75. urodziny Jadwigi

Wiemy, że dziś Twe urodziny,
Ale to chyba są jakieś kpiny!
„Siedemdziesiąt pięć” ktoś szepnął na ucho.
Kto jest taką straszną kłamczuchą?
W to kłamstwo nie uwierzy żaden z gości,
Bo wigoru można Ci tylko pozazdrościć!
Więc ile masz lat nie ma znaczenia,
Przyjmij od Nas najlepsze życzenia!
Z dumą przyznaj się do wieku,
bo wiek świadczy o człowieku.
Twój ogrom wiedzy i doświadczenia
godny jest pozazdroszczenia.
Każdy dzień witaj z radością,
darz swoich bliskich szczerą miłością.
Przez życie idź z uśmiechem szerokim
i stawiaj czoła górom wysokim.

Z okazji 75. urodzin serdeczne życzenia
zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności

składają Zespół Wokalny „Cisowianie”
dyrekcja wraz z pracownikami Gminnego Ośrodka Kultury w Cekcynie

Dnia 30 marca 2019 r. w Bydgoszczy odbyło się podsumowanie 50. Ogólnopolskiego Konkursu „Laur Seniora 2018” na Sejmiku Seniorów. Nasz klub Seniora „Cisowianie” reprezentowali: Maria Jagła-Bonk i Jan Bonk. Przybywających gości marszem witała Kujawska Bachorne kapela ludowa z Osięcin Dolnych. Można również było obejrzeć wystawę rękodzieła, które w dużej części miało walory artystyczne. Spotkanie otworzył i przywitał delegatów Klubów Seniora, przedstawicieli władz miasta Bydgoszczy, województwa kujawsko-pomorskiego, a także dziennikarzy Telewzji Bydgoskiej i Radia PIK prezes OSS Ireneusz Frelichowski. W kolejnym punkcie zgodnie z tradycją zaproszeni goście i delegaci zaśpiewali „Hymn Seniora”. Obecni seniorzy z ogromnym zaangażowaniem wysłuchali wykładu profesora Romana Ossowskiego na temat: „Śmiech a wartość zdrowotna i rynkowa człowieka”. Wśród wiodących treści wykładu była sentencja Luisa de Funes: „Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc”, a także angielskie przysłowie: „Dobra twarz jest listem polecającym”

Po wykładzie odbyło się podsumowanie działalności OSS w 2018 r., które przedstawił prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Seniora z siedzibą w Bydgoszczy.
Z „Lauru Seniora” wróciliśmy z albumem pt: „ Miasto skarbów Bydgoszcz”, dyplomem i nagrodą pieniężną dla naszego Klubu. Zwieńczeniem „50. Lauru Seniora” był Koncert Wiedeński w Kinoteatrze „Adria”.

Tekst i zdjęcia przekazali: Maria i Jan Bonkowie

Tekst i zdjęcia przekazali: Maria i Jan Bonkowie

KOBIETA

Kobieta - puch marny! Kobieta - niebianka!
Kobieta - to cacko! To raju mieszkanka!
To wietrzna istota! Serc ludzkich królowa!
To rodu ludzkiego... mniej ważna połowa!

Kobieta? A ja wam powiadam zaiste:
Gdy myśli porządnie i serce ma czyste,
Gdy od czczych uniesień i marzeń jest wolna,
Gdy szczerze dla drugich poświęcić się zdolna,
Gdy ziemię swą kocha uczuciem poczciwem,
Gdy myślą od pracy do Boga aż sięga,
Och! Wtedy kobieta jest świętym ogniwem,
Które ziemię z niebem sprzęga.

12 marca podczas prób śpiewu Panie świętowały Dzień Kobiet. Była, kawa, ciasto i oczywiście kwiaty wręczane przez Panów z zespołu.

3 lutego br. 90. swoje urodziny obchodziła członkini Zespołu Wokalnego „Cisowianie” nasza koleżanka Zofia Kosecka. W poniedziałek 4 lutego solenizantkę w domu rodzinnym odwiedziła delegacja, składając jej następujące życzenia:

Niech smutek zniknie
w górskim potoku.
By radość kwitła,
jak róża co roku.
By na twej twarzy
promyczek słońca
nigdy nie zniknął
i trwał do końca.
By najpiękniejsze
chwile w Twoim życiu
trwały wiecznie.

Życzą „Cisowianie”
wraz z dyrektorem i pracownikami GOK-u w Cekcynie

Tekst i zdjęcia przekazała: Maria Jagła - Bonk

8 stycznia 2019 roku Zespół Wokalny "Cisowianie" kolędował w Domu Pomocy Społecznej im. Leona i Marii Janta – Połczyńskich w Wysokiej. Zaśpiewaliśmy tam kolędy i pastorałki pt; „Jest taki dzień”, „Cicha noc”, „Gdy śliczna panna”, „Oj maluśki, maluśki”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Pojdźmy wszyscy do stajenki”, „Lulajże Jezuniu”, a koleżanka Jadwiga Bartlewska przeczytała wiersze, które napisała i przeczytała na tą okazję min: „Wigilia”, „Narodziny Jezuska” i „Boże Narodzenie”. Po kolędach na bis Zespół zaśpiewał szereg piosenek biesiadnych, w tym „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Wiązanka ułańska” i „Życzymy, życzymy” Po wokalnym występie goście i wszyscy domownicy wymienili się gwiadkowymi prezentami. Dla gości były to świąteczne figurki, a dla podopiecznych DPS w Wysokiej słodkie upominki, co symbolizowało sympatię między wokalistami a ich publicznością. Spotkanie zakończyło się przy stole świąteczną rozmową i wspólnym poczęstunkiem. Kierownictwo DPS-u wraz z podopiecznycznymi wyraziło chęć odbycia kolejnych dobrych spotkań z Zespołem Wokalnym „Cisowianie” w ciągu bieżącego roku.

Tekst i zdjęcia: Maria i Jan Bonkowie