Związek Emerytów i Rencistów Koło Nr 2 Cekcyn

15.01.2016 r.Wyjazd członków Koła Nr 2 na basen do Chojnic. O godz. 13:30 wchodziliśmy na basen, już rozebrani gdzie czekał p. instruktor, który prowadził 45 minut aerobik w wodzie. Po godzinie ćwiczeń zmęczeni lecz zadowoleni wychodziliśmy z wody po krótkim odpoczynku i po kawie wracaliśmy autokarem do Cekcyna.

16.01.2016 r. Na zaproszenie p. Starosty Tucholskiego i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi zostaliśmy zaproszeni na morsowanie i granie dla Tomka, które odbyło się w Cekcynie nad Jeziorem Wielkim Cekcyńskim. 

21.01.2016r. W wyniku przeprowadzonego otwartego konkursu ofert na zadania realizowane przez organizacje pozarządowe w 2016 roku Komisja Konkursowa postanowiła przyznać dotację w wysokości 1,600 zł na zadanie pn.: „Aktywne spędzanie wolnego czasu w jesieni życia” zapewniam o ustosunkowaniu się do przyznania dotacji za którą w imieniu członków serdecznie dziękuje przewodnicząca Irena Babińska-Jaśtak. 

23.01.2016 r. „Dzień babci i dziadka” obchodziliśmy w Ośrodku Turystycznym Jarzębina. Przybyło 52 osoby oraz zaprosiliśmy chór „Cecylia” z Bukowa. Jest to chór męski, z czego uczestnicy byli bardzo zadowoleni. Babcie i dziadkowie otrzymali ciasto i kawę oraz czekoladę. Zadowoleni z uśmiechem na twarzy wracaliśmy do domu. 

04.02.2016 r. Zaproszenie na Bal Przebierańców do Tucholi. Pojechało 5 osób. Koszt we własnym zakresie. Zadowoleni z otrzymanych nagród za przebrania i docenienienie.

09.02.2016 r. Wyjazd do Bysławia na zabawę karnawałową (ostatki) pojechało 20 osób. Zadowoleni bardzo dziękujemy za zaproszenie. Odpłatność i przejazd były w zakresie własnym. 

06.03.2016 r. Z okazji „Dnia Kobiet” Koło nr 2 w Cekcynie zorganizowało dla członków wyjazd do opery w Bydgoszczy na premierę pt.: „Fascynacja” pojechało 54 osoby. Oraz zaprosiliśmy członków Klubu Seniora „Cisowianie”. Z klubu seniora pojechało 10 osób. Byli bardzo zadowoleni. Dziękowali nam serdecznie. 

23.03.2016 r. Przewodnicząca Irena Babińska-Jaśtak otrzymała zaproszenie na XII Sesję Rady Gminy Cekcyn. Aby przedstawić sprawozdanie z realizacji programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami działalności za 2015 r. 


 

26 maja br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Cekcynie odbył się Dzień Matki. Organizatorem był PZERiI. Przybyli goście, to głównie członkowie cekcyńskiego koła, ale również zespół "Cisowianie", oraz Wójt Pan Jacek Brygman. Imprezę uświetnił występ przedszkolaków z Cekcyna, których przygotowała Pani Zyta Ważna i Pani Paulina Drewek, oraz występ wokalny zespołu "Cisowianie". Niespodzianka był wiersz przygotowany przez Pania Jadwigę Bartlewska, oraz Pania Elżbietę Glazik. Po występach była kawa i słodki poczęstunek. Życzenia dla całych rodzin złożył Wójt Gminy pana Jacek Brygman. 

Dnia 10.04.2015 w Tucholi odbyło się Posiedzenie Zarządu Rejonowego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Było to spotkanie podsumowujące działalność 2014 roku, Zarzadu Rejonowego, oraz Kół P.Z.E.R.i.I. w Tucholi.

Skład zarządu Rejonowego P.Z.E.R.i.I Tuchola

1.Antosiak Felicja – przewodnicząca Tuchola

2.Gliszczyńska Stefania – sekretarz Tuchola

3.Olszewska Antonina – skarbnik Tuchola

4.Bągorska Jolanta – członek Tuchola

5.Babiński-Jaśtak Irena – członek Cekcyn

6.Rogowski Kazimierz – członek Bysław

7.Socha Władysława – członek Lubiewo

8.Mężydło Maria – członek Śliwice

Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Koło nr 2 w Cekcynie zorganizowało
z okazji Dnia Kobiet wyjazd do Opery Nova w Bydgoszczy na spektakl "Cyganeria". Wyjazd odbył się 13 marca br. Spektakl rozpoczął się o godz. 19.00 a do domu wróciliśmy o 23.00 Zaprosiliśmy członków Zespołu Wokalnego "Cisowianie", którzy są  członkami Związku Emerytów. W drodze powrotnej każda Pani zamiast kwiatka otrzymała coś słodkiego, oraz jabłka, a Panowie "małe co nie co".

Tekst przekazała Pani Irena Babińska-Jaśtak