W dniu 21 marca 2013 r. w budynku OSP w Cekcynie odbyła się uroczystość z okazji jubileuszy zawarcia związku małżeńskiego. Złote Gody – 50 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego świętowali: Państwo: Elżbieta i Łucjan Babinscy z Zielonki oraz Jadwiga i Kazimierz Korabik z Zalesia.

jubileusz

Państwo Babińscy poznali się w Wierzchucinie, pracując w tartaku. Pan Łucjan pracował w tartaku 10 lat, następnie 20 lat w Zakładach Mięsnych w Bydgoszczy, obecnie na emeryturze. Pani Elżbieta początkowo również pracowała w tartaku w Wierzchucinie, następnie zajmowała się domem, dziećmi i gospodarstwem. Państwo Babińscy mają 5 dzieci, 8 wnuków i 5 prawnuków. Pan Łucjan obecnie hoduje gołębie, a Pani Elżbieta lubi zbierać jagody i grzyby.
Państwo Korabik poznali się jeszcze w szkole podstawowej w Okiersku. Mają 4 dzieci (1 syn i 3 córki), 8 wnuków i 3 prawnuków. Pan Kazimierz pracował w Nadleśnictwie Tuchola a Pani Jadwiga zajmowała się domem, dziećmi i gospodarstwem. Pan Kazimierz w wolnych chwilach robi koszyki z gałęzi, stojaki do kwiatów, wazony.
Aktu dekoracji MEDALAMI ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE dokonał Wójt Gminy Cekcyn Jacek Brygman.
Dostojnym Jubilatom raz jeszcze składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości i spełnienia wszystkich marzeń oraz uśmiechu na każdy dzień wspólnego życia …