JUBILEUSZOWE XX NOCNE MISTERIA NADJEZIORNE.

   „Nasze życie cechuje ciągła zmiana. Potrzebujemy jednak pewnych niezmiennych punktów odniesienia, aby móc określić, czy zmiany idą we właściwym kierunku. Pewne rzeczy związane z Misteriami są niezmienne. Inne ulegają zmianom. Zmianom często towarzyszy ryzyko. Ale ryzyko to nic złego, pod warunkiem, że ma się odwagę je podjąć. Niezmiennie…”
   Ten wstęp do jednej ze scen planowanych XX Misteriów Nadjeziornych, w pełni oddaje ducha trudnych czasów, z jakimi przyszło nam się zmierzyć. Musieliśmy podjąć ryzyko zmiany dla dobra naszych widzów i sympatyków ale również całej naszej ekipy.
Informujemy, że w związku z istniejącą sytuacją tegoroczne Nocne Misteria Nadjeziorne odbędą się w piątek 11 września  (o ile sytuacja epidemiczna na to pozwoli).
   Przypominamy, że pierwsze spotkanie o charakterze misteryjnym, choć jeszcze nie nazywane misteriami odbyło się właśnie we wrześniu 2001 roku.
   Zamiast planowanych wystaw i jubileuszowych pokazów realizujemy cykl wspomnieniowy „W oczekiwaniu na XX Nocne Misteria Nadjeziorne” na naszej stronie internetowej (www.tmzc.org.pl). Zamieściliśmy już 4 bloki ze wspomnieniowymi galeriami zdjęć.  Zachęcamy do zapoznania się z materiałami na naszej stronie, a 11 września, tuż po zapadnięciu zmroku zapraszamy do cekcyńskiego amfiteatru.

A tutaj kilka zdjęć z tegorocznych prób.