Szanowni Mieszkańcy!

            W związku z licznymi uwagami zgłaszanymi bezpośrednio do Urzędu Gminy oraz w trakcie ostatnich zebrań sołeckich dotyczącymi niezadowolenia z funkcjonowania w ostatnich miesiącach Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Cekcynie informuję, że zostały one omówione bezpośrednio z Kierownikiem SP ZOZ - Panią Agnieszką Derdowską. Zgłaszanymi problemami zajęła się też w dniu 8 września 2020 r. Rada Społeczna funkcjonująca przy SP ZOZ. Ponadto jako Wójt Gminy wspólnie z Panem Markiem Kobylińskim – Przewodniczącym Rady Społecznej ds. SP ZOZ i jednocześnie Przewodniczącym Komisji Infrastruktury, Oświaty i Spraw Społecznych Rady Gminy Cekcyn w dniu 22 września 2020 r. spotkaliśmy się z Panią Kierownik oraz całym personelem pracowników naszego Ośrodka. Wszystkie zgłaszane przez naszych mieszkańców uwagi na tych spotkaniach zostały szczegółowo omówione. Dotyczyło to głównie problemów z dodzwonieniem się do Ośrodka, brakiem odbierania telefonów, nieuprzejmą obsługą pacjentów, odsyłaniem pacjentów w trakcie godzin pracy Ośrodka do Szpitala Tucholskiego na Oddział ratunkowy, zamknięciem drzwi wejściowych itp.

   W trakcie rozmów ustalono, że pilnej naprawy wymaga centrala telefoniczna obsługująca telefon stacjonarny SP ZOZ. Ośrodek udostępni drugi numer telefonu komórkowego dla pacjentów oraz zainstaluje domofon przy drzwiach wejściowych. W związku z ciągle rosnącą liczbą nowych zachorowań związaną z wirusem COVID-19 nadal preferowaną formą rejestracji pacjentów będzie telefon lub rejestracja internetowa oraz teleporady. Wszystkie pilne przypadki wymagające bezpośredniej wizyty u lekarza będą realizowane. Decyzje w tej sprawie będą podejmowali bezpośrednio lekarze. Jako przedstawiciele samorządu zwróciliśmy uwagę, że niedopuszczalne jest nieuprzejme traktowanie pacjentów w jakiejkolwiek jednostce publicznej.

   W przypadku jakichkolwiek dalszych uwag co do funkcjonowania naszego Ośrodka Zdrowia prosimy o kontakt z Kierownikiem SP ZOZ w Cekcynie - Panią Agnieszką Derdowską lub bezpośrednio z Urzędem Gminy w Cekcynie.

Poniżej dane do kontaktu:

  • Pani Agnieszka Derdowska – Kierownik SP ZOZ w Cekcynie

tel. 52 33 47 510 lub 515 262 953, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  • Jacek Brygman – Wójt Gminy Cekcyn

tel. 52 33 47 550 lub 606 745 205, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  • Pan Marek Kobyliński – Przewodniczący Rady Społecznej przy SP ZOZ

tel. 602 285 917, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  • Pani Halina Fryca – Sekretarz Gminy Cekcyn

tel. 52 33 47 551 lub 666 018 938, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dla przypomnienia podaję też numery telefonów oraz adres e-mail do rejestracji SP ZOZ w Cekcynie:

- tel. 52 33 47 510, 515 262 953, 512 352 064

- e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jacek Brygman
Wójt Gminy Cekcyn