Dnia 26 czerwca 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Cekcynie świętowaliśmy Złote i Szmaragdowe Gody.

 

50 rocznicę ślubu obchodzi (na zdjęciu od lewej):

Teresa i Stanisław Kulczyk z Lubińska

Halina i Stanisław Urbańscy z Cekcyna,

Maria i Paweł Kuffel z Iwca,

Zofia i Ryszard Falkowscy z Cekcynka,

 

55 rocznicę świętowali (na zdjęciu od lewej):

Elżbieta i Łucjan Babinscy z Zielonki

Jadwiga i Kazimierz Korabik z Zalesia,

Teresa i Czesław Pollok z Kruszki

 

Państwo Zofia i Ryszard Falkowscy z Cekcynka poznali się na zabawie, Pani Krystyna przyjechała na wakacje i tam w Ostrowie zapoznali się. Następnie mieszkali i pracowali w Bydgoszczy. Pani Zofia jako nauczycielka a Pan Ryszard w „Kobrze” a następnie w spółdzielni mieszkaniowej. Na emeryturze wrócili do gminy Cekcyn i mieszkają aktualnie w msc. Cekcynek. Mają 2 dzieci, 1 syna i 1 córkę oraz 3 wnuków. Ich hobby to: Pani Zofia haftowanie a Pan Ryszard malowanie.

 

Państwo Halina i Stanisław Urbańscy z Cekcyna poznali się na zabawie w Raciążu. 50 lat mieszkają w gminie Cekcyn. Mają 4 dzieci, 9 wnuków, 4 prawnuków. Pan Stanisław początkowo pracował w tartaku a następnie w Urzędzie Gminy. Pani Halina pracowała jako listonosz.

 

Państwo Maria i Paweł Kuffel z Iwca poznali się na zabawie w Lubiewicach. Pan Paweł pracował w ZNTK a następnie w tartaku w Wierzchucinie, później 20 lat w lasach. Pani Maria prowadziła dom. Mają 2 dzieci (1 syn, 1 córka), 3 wnuków w tym 2 wnuków i 1 wnuczkę.

 

Państwo Teresa i Stanisław Kulczyk z Lubińska poznali się na odpuście w Rykowisku. Mają 2 dzieci (1 córka i 1 syn), 4 wnuczki i 1 wnuk oraz 1 prawnuk. Pan Stanisław pracował w tartaku, później na kolei. Pani Teresa również pracowała na kolei.

 

Państwo Elżbieta i Łucjan Babinscy z Zielonki mają 5 dzieci, 8 wnuków i 8 prawnuków. Poznali się w Wierzchucinie w Tartaku. Pan Łucjan pracował w tartaku a następnie w Zakładach Mięsnych w Bydgoszczy. Pani Elżbieta zajmowała się domem i gospodarstwem.

 

Państwo Jadwiga i Kazimierz Korabik z Zalesia poznali się jeszcze w szkole podstawowej w Okiersku. Mają 4 dzieci, 8 wnuków i 5 prawnuków. Pan Kazimierz 40 lat pracował w lesie.

 

Państwo Teresa i Czesław Pollok z Kruszki mają 3 dzieci, 10 wnuków i 1 prawnuka. Poznali się na zabawie w Cekcynie. Pan Czesław pracował w ZNTK w Bydgoszczy, następnie jako stolarz w Tucholi. Pani Teresa prowadziła gospodarstwo domowe.

 

Drodzy jubilaci! To już pięćdziesiąt lat, od kiedy przyrzekliście sobie wieczną miłość i wzajemną opiekę. Z okazji złotych godów chcemy wyrazić nasze najszczersze życzenia kolejnych wspólnie spędzonych lat, pełnych ciepła i serdeczności.

 

Dostojnym Jubilatom raz jeszcze składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości i spełnienia wszystkich marzeń oraz uśmiechu na każdy dzień wspólnego życia …

 

 

Serdeczne podziękowania również dla zespołu „Cisowianie” pod przewodnictwem Jerzego Rataja.