Zapraszamy do biblioteki po nowe książki
od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-18.00
w sobotę 10.00-14.00.

Nowości dostępne w katalogu on-line na stronie www.https://www.cekcyn-gbp.sowwwa.pl/. Książki można zamówić za pomocą e-maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerem telefonu 52 33 47 568.

Zapraszamy do kontaktu również za pomocą fb https://www.facebook.com/Biblioteka-Gminna-w-Cekcynie-1688073608129467 

W czwartek 10 września wierni czytelnicy spotkań z historią regionu mieli okazję wysłuchać informacji o pracy nad najnowszą książką Adama Węsierskiego " Toksyczna agentura cz. II ". Powyższa publikacja to zbiór informacji na temat współpracy tajnych agentów z władzami komunistycznymi. Autor opowiadał kim byli tajni współpracownicy, jak ich werbowano i co otrzymywali za dostarczanie informacji. Książka jest do nabycia także w bibliotece.

 

XIV finał Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego o "Cisową gałązkę" im. L. Wyczółkowskiego zaplanowany został na sobotę 4. lipca. W tym roku odbył się, ale w nietypowy sposób, ponieważ z powodu zagrożenia epidemicznego, osoby nagrodzone w konkursie niestety nie przyjechały na galę finałową.

Zgodnie z decyzją Jury w składzie: Stefan Pasuszewski (przewodniczący), Grażyna Wojcieszko, Zyta Ważna i Kazimierz Żarski nagrodzone i wyróżnione zostały następujące osoby:

- nagrodę główną "Cisową gałązkę" otrzymała Aleksandra Majówka z Chełma,

- wyróżnienia otrzymali Jolanta Nawrot z Główkowa z oraz Kacper Płusa z Łodzi.

Przyznane zostały również wyróżnienia specjalne dla Katarzyny Caryńskiej (Sopot), Pauliny Wojciechowskiej (Sosnowiec), Dominiki Liszkiewicz (Piła), Łukasza Barys (Pabianice).


Laureatka tegorocznej edycji oraz osoby wyróżnione w konkursie, przysłały nagrania video, w których zaprezentowały siebie oraz nagrodzone wiersze. Nagrania dostępne są na stronie fb biblioteki.

https://www.facebook.com/Biblioteka-Gminna-w-Cekcynie-1688073608129467/

Aleksandra Majówka z Chełma - laureatka tegorocznej edycji konkursu

Jolanta Nawrot z Głogówka - wyróżnienie

Kacper Płusa z Łodzi - wyróżnienie