25 maja br. w sobotę na plaży w Cekcynie odbył się Dzień Dziecka i Mamy. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Cekcynie i Parafia Cekcyn, w akcję włączył się również Ks. Zbigniew Kostewicz Proboszcz Parafii w Wielkiej Kloni. Impreza była szczególna, bo z celem charytatywnym. Zbieraliśmy pieniążki dla Gosi Dulka z Bielska /Kowalewo Pomorskie na operację skoliozy w University Hospital Münster (Niemcy). Przypomnijmy Gośka ma 9 lat i i choruje na nieuleczalną chorobę jaką jest CHOROBA GENETYCZNA NF1 – NERWIAKOWŁÓKNIAKOWATOŚĆ TYPU 1.Sprawia, że na nerwach w całym ciele mogą tworzyć się guzy, nawet w oczkach i w mózgu. U Gosi choroba ma dodatkowo skomplikowany przebieg. Kilka lat temu lekarze wykryli w jej klatce piersiowej guz. Na domiar złego nie da się go usunąć ma postępującą skoliozę, która jest największym zagrożeniem. O ile operacja samej skoliozy nie jest skomplikowana, o tyle w przypadku Gosi nikt nie chce się jej podjąć. Właśnie przez tego guza…

Było mnóstwo atrakcji: darmowy zamek dmuchany, bańki mydlane, kącik malucha, nad którym pieczę sprawowała Pani Ania i Agnieszka z Gminnej Biblioteki Publicznej w Cekcynie. Jak zawsze pomocą służyli nam młodzi wolontariusze, (członkowie wspólnoty młodych przy parafii w Cekcynie z ks. Arturem Tybuszem na czele, oraz młodzież działająca przy GOK-u w Cekcynie). Można było pomalować sobie buzię, upleść kolorowe warkoczyki, popływać na pontonie dzięki uprzejmości OSP Cekcyn, oraz zjeść pyszne ciasta, które zapewniło nam Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Cekcyn, oraz Spółdzielnia Socjalna „Borowiackie Smaki”. Występy taneczne i cyrkowe grup z Gminnego Ośrodka Kultury w Cekcynie przyciągnęły sporą publiczność. Tańce przygotowała Pani Karolina Ordza, występ cyrkowy Pani Justyna Barwik . Konkurencje sportowe dla dzieci przeprowadził Tomasz Słomiński (animator sportu), a konkurencje strażackie Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Krzywogońca, która nigdy nie odmawia nam współpracy. Nie małą atrakcją były węże Pana Dawida Kontnego, które można wziąć na ręce. Dla miłośników tańca była zumba prowadzona prze Martynę Biesek i Amelię Bogun. Specjalnie na ten dzień zorganizowana była Loteria Fantowa, na rzecz Gośki. Przygotowanych było 125 losów (po 10 zł) – wszystkie losy sprzedano. Licytowane było nawet wino mszalne, które sprzedano za 220 zł, oraz „podusia” za 70 zł. Cały dochód z imprezy przeznaczony został na operację Gosi Dulka z Bielska. O ZEBRANEJ KWOCIE POINFORMUJEMY NIEBAWEM.

Jeszcze raz wielkie dzięki za okazaną pomoc i poświęcony czas dla: Tomasza Słomińskiego, Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Krzywogońca, Martyny Biesek, Amelii Bogun, Dawida Kontnego, Anny Meller i Agnieszki Hoppe, Macieja Klunder (OSP Cekcyn), Stowarzyszenia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Cekcyn, Spółdzielni Socjalnej Borowiackie Smaki, Wspólnocie młodych działającej przy Parafii Cekcyn, oraz grupie młodzieży działającej przy GOK-u. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM KTÓRZY TEN DZIEŃ SPĘDZILI Z NAMI I WSPARLI AKCJĘ CHARYTATYWNĄ DOBRO POWRACA!!!

Więcej zdjęć dostępne w GOK Cekcyn lub na facebook Gminnego Ośrodka Kultury w Cekcynie.