Jak czytamy w regulaminie ...Konkurs ma na celu zainteresowanie dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem strażackich środowisk oraz rozwój uzdolnień plastycznych. Tematyka konkursu obejmuje udział jednostek straży pożarnych w akcjach ratowniczo-gaśniczych, zwalczaniu klęsk żywiołowych, ekologicznych oraz w szkoleniu, zawodach, działalności prewencyjnej, kulturalnej i historię pożarnictwa... Konkurs prowadzony jest w sześciu grupach wiekowych: przedszkole, klasy I-III, klasy IV-VI, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne i dorośli. Przedmiotem konkursu są prace w dziedzinie malarstwa, rysunku, grafiki, tkactwa, rzeźby, metaloplastyki itd....

Z pracowni plastycznej Gminnego Ośrodka Kultury w Cekcynie udział w konkursie brało  13 dzieci, które przygotowały prace pod okiem instruktor pani Lucyny. Na szczeblu gminnym zostały nagrodzone trzy dziewczęta:
I m-ce Dominika Śliżewska lat 14 
I m-ce Julia Herdzik lat 10 
wyróżnienie Antonina Maniowska lat 10 

5 grudnia br. w Tucholi odbędzie się wręczenie nagród i wyróżnień na szczeblu powiatowym


Szkoła Podstawowa w Zielonce i Gminny Ośrodek Kultury w Cekcynie, wraz
z Komitetem Organizacyjnym serdecznie zapraszają na uroczyste obchody
100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Zapraszamy dzieci w wieku od 4 - 9 lat
na pełną humoru, poruszającą bajkę o przyjaźni i akceptacji:
„STRACH MA WIELKIE ZĘBY”
28 PAŹDZIERNIKA niedziela godz. 16:00
Gminny Ośrodek Kultury w Cekcynie
ul. Szkolna 4

WSTĘP WOLNY !
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

3 października br. odbył się Gminno-Parafialny Konkurs Religijny. Organizatorami Konkursu byli: Gminny Ośrodek Kultury w Cekcynie oraz Parafia p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Cekcynie. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjum, przedszkoli, świetlic wiejskich z terenu gminy Cekcyn. Dla młodszych uczestników zaproponowaliśmy formę plastyczną (kategoria wiekowa: przedszkole (5-6 lat) i uczniowie klas I – III (7-9 lat) a dla starszych test wiedzy (kategoria wiekowa: uczniowie klas IV – VI (10-13 lat) i uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjum (14-16 lat). Tematem pracy plastycznej był temat  "JESTEŚMY NAPEŁNIENI DUCHEM ŚWIĘTYM" a przewodnim testu były Dzieje Apostolskie.

Wręczenia nagród dokonał Biskup Diecezji Pelplińskiej Ryszard Kasyna.