FERIE ZIMOWE GMINNY OŚRODEK KULTURY W CEKCYNIE


Na wypoczynek w pierwszym tygodniu ferii zapisało się 48 dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Zajęcia feryjne odbywały się w reżimie sanitarnym. Obowiązywały maseczki ochronne, dezynfekcja.
Pierwszy dzień ferii (17.01.)
  Ależ, się u nas działo .... Podzieleni na 3 grupy 16 osobowe pracowaliśmy na zajęciach:
- kreatywno/plastycznych tworząc piniany na czwartkowy bal karnawałowy, upominki na dzień babci i dziadka
- sportowo/ruchowych oraz turnieju minigolfa na sali gimnastycznej
- stare i nowe zabawy podwórkowe: gra w kapsle, tworząc swój nietuzinkowy tor.
Posileni ciepłą herbatką, jogurtem i drożdżówką wspólnie zagraliśmy w kalambury oraz zabawy animacyjne m.in. "gorący prezent".

Drugi dzień ferii (18.01.) Podzieleni na 3 grupy 16 osobowe pracowaliśmy na zajęciach: kreatywno/plastycznych, sportowo/ruchowych oraz turnieju minigolfa, gra w kapsle, tworząc swój nietuzinkowy tor. Kolejną atrakcją przygotowaną na drugi dzień ferii było wspólne ognisko, podczas którego każdy upiekł sobie kiełbaskę a nawet i chlebek,każdy uczestniczył w warsztatach "zrób swojego slima" oraz obejrzeliśmy bajkę na dużym ekranie.

Trzeci dzień ferii (19.01.) rozpoczęliśmy od niespodzianki jaką było kino sferyczne. Podzieleni na dwie grupy uczestniczyliśmy w seansie dostosowanym do wieku. Młodsi oglądali "Polaris. Tajemnica nocy polarnej" a starsi "Polaris II. Tajemnica Spadających Gwiazd."Po seansie ostatni raz podzieleni na 3 grupy 16 osobowe pracowaliśmy na zajęciach:  kreatywno/plastycznych, sportowo/ruchowych oraz turnieju minigolfa oraz układaliśmy tor do gry w kapsle. Posileni ciepłą herbatką, rogalem, jogurtem i pomarańczą bawiliśmy się wspólnie w zabawy animacyjne.

Czwarty dzień ferii (20.01.) rozpoczęliśmy od niespodzianki jaką było spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa Trzebciny. Prelekcja dotyczyła zwierząt żyjących w lesie na terenie Borów Tucholskich, rodzajów drzew w lesie, budowy warstwowej lasu itd. Dzieci zadawały pytania, na które otrzymywały odpowiedzi.  Nadszedł upragniony czas przygotowań do balu karnawałowego. Dziewczęta przygotowywały się w przygotowanym z tej okazji salonie piękności, natomiast chłopcy  mogli wybrać sobie wzór, który malowała im pani Emilia. Bal karnawałowy rozpoczęliśmy prezentacją strojów. Każdy z feryjnych brzdąców zaprezentował się jak model i modelka na wybiegu. Bawiliśmy się przy muzyce, o którą zadbały panie Beata i Justyna. Najważniejszym punktem balu były piniaty, przygotowywane przez każdą grupę podczas zajęć feryjnych. Ileż radości miały dzieci rozbijając je na scenie i w pośpiechu zbierając cukierki. Dodatkową atrakcją były gofry pieczone przez dwie panie Magdy. Dzieciaki same nadkładały sobie dodatki. Od koloru do wyboru: cukier puder, śmietana, różnokolorowe owoce, dżemy, nutella ... .Oczywiście na balu nie mogło zabraknąć konkursów, baniek mydlanych, balonowych cudaków i świetnej zabawy. Z uśmiechem od ucha do ucha zakończyliśmy pierwszy tydzień ferii organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Cekcynie.

W drugim tygodniu ferii organizujemy trzy wyjazdy:

pierwszy: do Kręgielni i Muzeum Historyczno-Etnograficznego w Chojnicach oraz zwiedzania chojnickiej starówki z przewodnikiem, 
drugi:
do Parku Trampolin „JumpinPlace”, Muzeum Mydła i Historii Brudu oraz Karmelowej Krainy w Bydgoszczy,
trzeci:
do Multikina w Bydgoszczy.

Zdjęcia z ferii dostępne są na profilu facebook Gminnego Ośrodka Kultury w Cekcynie.