W Gminnym Ośrodku Kultury w Cekcynie po raz kolejny odbył się kiermasz ubrań dziecięcych „Podaj dalej”, organizowany przez Centrum Dziecka i Rodziny działające na terenie Gminy Cekcyn. Centrum powstało w ramach współpracy z fundacją J.A. Komeńskiego. Działania Centrum zmierzają do zwiększania poziomu aktywności lokalnej na rzecz tworzenia dobrego środowiska dla lepszych szans rozwojowych najmłodszych dzieci, wspieranie rodzin z małymi dziećmi, w wypełnianiu ich ról rodzicielskich poprzez umożliwienie udziału w Grupach Zabawowych, warsztatach i konsultacjach. Kiermasz, to okazja dla Mam, które chcą zaopatrzyć się w wyprawkę dla wyczekiwanego maluszka, lub na uzupełnienie brakującej odzieży dla dziecka do lat 6. Kwoty zakupu wahają się od 1 zł do 15 zł. W sporadycznych przypadkach są to większe kwoty, za np. wanienkę, krzesełko do karmienia. Warto ubrać dziecko za „małe pieniądze” więc już teraz zapraszamy na kolejny kiermasz, który odbędzie się jesienią. Tym razem zamierzamy zmienić dzień na niedzielę w godz. 10:00- 13:00- tak zasugerowały nam obecne Mamy. Być może ten dzień będzie lepiej dostępny dla większej ilości potencjalnych kupujących.

Niektóre dzieci same znalazły coś dla siebie.


Na kiermaszu można też kupić zabawki, gry edukacyjne, puzzle

Było w czym wybierać;-)

Wolontariuszka Centrum, pani Agnieszka Kehn rozdaje Rodzicom broszurki informujące o tym, jak spędzać wolny czas z dzieckiem, jak walczyć ze stresem spowodowanym byciem rodzicem, jak wyznaczać dziecku granice, jak chronić małe dziecko przed urazami, jak cieszyć się udanym rodzicielstwem. Broszurki te dostępne są w Przedszkolu Gminnym w Cekcynie oraz w Gminnym Ośrodku Kultury w Cekcynie.

Dla dzieci, które przychodzą na kiermasz z Rodzicami, tradycyjnie organizujemy kącik zabaw

Rok zakończyliśmy drugim spotkaniem „Starszaki maluchom”. 

21 grudnia dla dzieci z Grup zabawowych i ich rodziców w przedświątecznym przedstawieniu „ Magia Świąt” wystąpiła przedszkolna grupa Jarzębinki.


Spotkanie było okazją do rozmów „przy kawie”, wspomnień i wymiany doświadczeń. maluchy mogły się pobawić, a na pożegnanie jeszcze „cos słodkiego”


Kiermasz jesienno-zimowy odzieży i zabawek „Podaj dalej” ( 3 edycja) odbył się 25 października w Gminnym Ośrodku Kultury.
Maluchy tradycyjnie miały zapewnioną opiekę.

W okresie od maja do września uczestniczyliśmy w projekcie Biblioteki Gminnej „Biblioteka lubi smyka”

W ramach tego projektu w naszych grupach zabawowych bibliotekarki naszej gminy czytały dzieciom bajki z wykorzystaniem kukiełek i plansz bajkowych, odbywały się spotkania w bibliotece a wszystkie grupy wyjechały do teatru Baj Pomorski w Toruniu.W lipcu u sierpniu maluchy uczestniczyły  w świetlicowych biwakach letnich 
w Trzebcinach ( biwaki dofinansowane ze środków GKRPAiPN).
24 września grupa z Ostrowa spotkała się z leśnikiem.
18 października maluchy włączyły się też wspólnie ze starszymi uczestnikami zajęć świetlicowych w przygotowanie przedstawienia w ramach  Festiwalu Teatralnego Świetlic Wiejskich.


Również w październiku odbyła się wizyta ewaluacyjna FRD – ewaluatorka  spotkała się z zespołem CDiR oraz rodzicami GZ w Brzoziu i Ludwichowie.