Spotkanie z Kamilem Zielińskim, mieszkańcem gminy Cekcyn, uczniem tucholskiego liceum ogólnokształcącego, miało miejsce w miniony piątek (24.11) w Gminnym Ośrodku Kultury w Cekcynie. Kamil jest autorem dwóch książek: "Mroczna rutyna" (2022) i "Ludzie pustki" (2023). Pierwsze teksty zaczął publikować w wieku 12 lat na internetowej platformie Wattpad. Oprócz powieści pisze wiersze, tworzy podcasty. Na podstawie "Mrocznej rutyny" przygotował słuchowisko, do drugiej powieści nagrał zwiastun, świetnie oddający jej nastrój. W trakcie spotkania prowadzonego w formie wywiadu, Kamil opowiedział o swoich książkach, o tym, kiedy pisze, co go inspiruje oraz motywuje i jak wydanie książki wpłynęło na jego życie. Zdradził, że wkrótce ukaże się jego trzecia powieść wraz z tomikami wierszy. Nie zabrakło również cennych rad dla osób, które chciałyby wydać swoją pierwszą książkę. W trakcie spotkania gościnnie wystąpiły uczennice cekcyńskiej szkoły podstawowej: Barbara Tomczyk i Zofia Block, umilając spotkanie grą na fortepianie.

Więcej zdjęć na profilu fb biblioteki https://www.facebook.com/profile.php?id=100064651574102

Wczorajsze (4.10.2023 r.) spotkanie z doktorem Adamem Węsierskim było kolejną wartościową lekcją historii. Zorganizowane zostało z okazji ukazania się czwartej części "Toksycznej agentury", ale nie jest to jedyna książka, która wydana została w tym roku. Po krótkim wykładzie był czas na rozmowę i autografy. W bibliotece można zakupić najnowszą książkę doktora Adama Węsierskiego.

W ramach projektu TERAZ NA SENIORA CZEKA BIBLIOTEKA zorganizowana została w piątek (09.09.) wycieczka do Bydgoszczy pod hasłem "Jak to jest w wielkim świecie", której celem było poznanie obszaru działań bydgoskich bibliotek. Odwiedziliśmy więc Bibliotekę Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego UKW w Bydgoszczy (jest to jedyna placówka w Polsce i na świcie, która gromadzi i udostępnia zbiory związane z dziejami polskiej dyplomacji i emigracji). Następnie udaliśmy się do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy, gdzie zwiedziliśmy m.in. Bibliotekę Bernardynów, z unikalnym XV-wiecznym księgozbiorem. Zwieńczeniem wyjazdu był musical Wyspa/Islander w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy. Spektakl został zrealizowany z ogromną wyobraźnią, bardzo aktualny i oddziałujący na emocje. Po prostu magiczny.