W czwartek (18 kwietnia 2024 r.) odbyło się spotkanie z Marcinem Kostrzyńskim, dziennikarzem, leśnikiem, obserwatorem przyrody. Marcin Kostrzyński znany jest nie tylko z kanału YouTube jako Marcin z Lasu. Zobaczyć i posłuchać możemy go również w programie Dzień Dobry TVN. Poza tym jest autorem 4 książek oraz współautorem wielu filmów i audycji przyrodniczych, w tym nagrodzonego cyklu filmów Dzika Polska. Wczorajsze spotkanie było bardzo wartościowe, pełne pozytywnej energii, zaskakujących faktów i ciekawostek przyrodniczych, niezwykłych ujęć. Marcin Kostrzyński jest obserwatorem i miłośnikiem przyrody w pełnym tego słowa znaczeniu. Pokazał, że o niecodziennych ujęciach często decyduje przypadek, poparty niezwykłą cierpliwością, wytrwałością i pomysłowością. Sposób narracji i niezwykłe filmiki spowodowały, że mimo, iż spotkanie nieco się przydłużyło, odczuwaliśmy niedosyt.

Serdecznie zapraszamy na niezwykłe spotkanie z Marcinem Kostrzyńskim! Autorem filmów i książek, obserwatorem przyrody, autorem kanału na YouTube ,,Marcin z Lasu” oraz wideobloga na Facebooku, współautorem wielu filmów i cyklicznych audycji dla dzieci i młodzieży. Za filmy w cyklu Dzika Polska wraz z innymi twórcami otrzymał Nagrodę Popularyzator Nauki, Puchar Prezydenta RP, GRAND PRIX na III Festiwalu Filmów Popularnonaukowych w Sopocie w 2008 roku oraz GRAND PRIX X Ogólnopolskiego i VI Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego EKOFILM. Zdobywca Medalu Polskiej Niezapominajki 2017, Pozytywki Dzień Dobry TVN 2018, Nagrody Esencja Natury 2018.

Spotkanie z Kamilem Zielińskim, mieszkańcem gminy Cekcyn, uczniem tucholskiego liceum ogólnokształcącego, miało miejsce w miniony piątek (24.11) w Gminnym Ośrodku Kultury w Cekcynie. Kamil jest autorem dwóch książek: "Mroczna rutyna" (2022) i "Ludzie pustki" (2023). Pierwsze teksty zaczął publikować w wieku 12 lat na internetowej platformie Wattpad. Oprócz powieści pisze wiersze, tworzy podcasty. Na podstawie "Mrocznej rutyny" przygotował słuchowisko, do drugiej powieści nagrał zwiastun, świetnie oddający jej nastrój. W trakcie spotkania prowadzonego w formie wywiadu, Kamil opowiedział o swoich książkach, o tym, kiedy pisze, co go inspiruje oraz motywuje i jak wydanie książki wpłynęło na jego życie. Zdradził, że wkrótce ukaże się jego trzecia powieść wraz z tomikami wierszy. Nie zabrakło również cennych rad dla osób, które chciałyby wydać swoją pierwszą książkę. W trakcie spotkania gościnnie wystąpiły uczennice cekcyńskiej szkoły podstawowej: Barbara Tomczyk i Zofia Block, umilając spotkanie grą na fortepianie.

Więcej zdjęć na profilu fb biblioteki https://www.facebook.com/profile.php?id=100064651574102