W ramach projektu TERAZ NA SENIORA CZEKA BIBLIOTEKA zorganizowana została w piątek (09.09.) wycieczka do Bydgoszczy pod hasłem "Jak to jest w wielkim świecie", której celem było poznanie obszaru działań bydgoskich bibliotek. Odwiedziliśmy więc Bibliotekę Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego UKW w Bydgoszczy (jest to jedyna placówka w Polsce i na świcie, która gromadzi i udostępnia zbiory związane z dziejami polskiej dyplomacji i emigracji). Następnie udaliśmy się do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy, gdzie zwiedziliśmy m.in. Bibliotekę Bernardynów, z unikalnym XV-wiecznym księgozbiorem. Zwieńczeniem wyjazdu był musical Wyspa/Islander w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy. Spektakl został zrealizowany z ogromną wyobraźnią, bardzo aktualny i oddziałujący na emocje. Po prostu magiczny.

 

W minioną sobotę (9. września) biblioteka przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji, jaką było Narodowe Czytanie. Tegoroczną lekturą była powieść Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem", która wybrana została z racji obchodzonej w tym roku 160 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. 

We wtorek (18.07) i w środę (19.07) w cekcyńskiej bibliotece odbyły się kolejne spotkania z cyklu TERAZ NA SENIORA CZEKA BIBLIOTEKA pod hasłem "Senior i audiobook". Tematem przewodnim spotkania były audiobooki - rozmawialiśmy o tym, czym są audiobooki, gdzie można z nich skorzystać, jakie dają możliwości oraz jakie są ich wady i zalety. Wysłuchaliśmy fragmentów audiobooków z kaset magnetofonowych, płyt CD oraz darmowych stron internetowych. Punktem wyjścia do pogadanki był pokaz multimedialny.