15 września br. po południu w Restauracji „Cis” w Cekcynie odbyła się uroczystość 40 – lecia Zespołu Wokalnego i Klubu Seniora „Cisowianie”. Na jubileusz przybyli: wicestarosta  tucholski Zenon Poturalski, wójt Gminy Cekcyn Jacek Brygman, kierownik GOPS-u Agnieszka Kehn, radny powiatowy Bartosz Puchowski, sołtys Sołectwa Cekcyn Teresa Barwik, Monika Janiak, media z Tygodnika Tucholskiego reprezentował redaktor naczelny Piotr Paterski oraz delegacje z zaprzyjaźnionych klubów seniora województwa kujawsko-pomorskiego i pomorskiego, m. in :   „Złota Jesień”  z Bydgoszczy, „Niezapominajka” z Drzycimia, „Jesień”    z Tucholi , „Astor” z Jeżewa, „Pogodna Jesień”  z Świekatowa, „Jesienna Róża” z Rytla, „Zgoda -Zespół „Nowalijki” z Chełmna,  „Frantówki Bysławskie ” z Bysławia, PZERiI z Bukowca,  Lubiewa i Lniana oraz Domu Pomocy Społecznej z Wysokiej.

Na zaproszenie Pani Sołtys z Raciąża Marii Piekarskiej Zespół Wokalny „Cisowianie” dnia 3 września w części artystycznej wystąpił na Gminnych Dożynkach w Raciążu, gdzie zaprezentwał pieśni dożynkowe i ludowe.

W upalną sobotę 28 sierpnia odbyły się Dożynki Gminne. Rozpoczęły się mszą świętą w Zdrojach. Następnie uczestnicy przemieścili się na plac przed miejscową świetlicę do Zielonki, gdzie nastąpił dalszy ciąg świętowania. Całej imprezie sprzyjała słoneczna pogoda. W części artystycznej imprezy wystąpił min. Zespół Wokalny „Cisowianie” zaśpiewał wiązankę okolicznych pieśni dożynkowych przy akompaniamencie Jerzego Rataja.

Tekst i zdjęcia przekazał: Jan Bonk

W deszczowe niedzielne popołudnie 21 sierpnia 2022 r. na zaproszenie Zespołu „Frantówki Bysławskie” i KGW Bysław Borowiacka Kraina na scenie świetlicy strażackiej w Bysławiu wystąpił Zespół „Cisowianie” prezentując ludowe utwory pt: „Ledwo mrugnę”, „Miała baba koguta”, „Pechowy Janek”, „Cyt cyt” i „Borowianka”. Nasz żywiołowy występ wzbudził poruszenie na widowni i liczne oklaski.

10 lipca w niedzielny poranek o godzinie 8:00 sprzed Gminnego Ośrodka Kultury, seniorzy wyruszyli na tygodniowy wypoczynek do ośrodka pn. „U Marynarza” w Rowach. Jest to miejscowość nadmorska położona w regionie Wybrzeża Słowińskiego w obszarze Parku Narodowego objętego szczególną ochroną. Podróż ta była integracją dla grupy zebranych seniorów Naszej Gminy i spoza naszej gminy. Docelowa podróż zakończyła się tuż po godzinie 12:00. Kierowca zawiózł nas pod same drzwi Ośrodka Wypoczynkowego pn. „U Marynarza”. Zakwaterowaliśmy się i zeszliśmy na pierwszy obiad.