26 sierpnia odbyły się Dożynki Gminne. Rozpoczęły się przemarszem od placu świetlicy wiejskiej na  mszę świętą do kościoła w Iwcu. Potem wszyscy uczestnicy tej uroczystości  w rytmie marszowym z powrotem przeszli korowodem na plac przed miejscową świetlicą w Iwcu, gdzie odbył się dalszy ciąg świętowania. Całej imprezie sprzyjała słoneczna pogoda. W części artystycznej imprezy wystąpił min. Zespół Wokalny „Cisowianie”, który zaśpiewał wiązankę pieśni dożynkowych pt: „Idziemy idziemy”, „Przyszedł Jasiek od kosy”, „Jadą goście jadą”, „Dokąd jedziecie Panie Michale”, „Kareta”, przy akompaniamencie Jerzego Rataja. W tej dożynkowej imprezie udanie wystąpiły liczne grupy artystyczno rozrywkowe, a organizatorzy  wykazali się najlepszą starannością.

 Tekst  przekazał: Jan Bonk

Zdjęcia: GOK Cekcyn

70. urodziny Marii

Siedemdziesiąt lat, to piękny wiek,
każdy, jak Ty przez świat iść chce,
cieszyć się życiem, piękno dostrzegać,
brać co najlepsze, życia się nie bać.
Z okazji urodzin, tak wspaniałych,
życzmy Ci dni samych doskonałych,
w szczęściu, zdrowiu i radości,
pomyślności, uśmiechu i miłości!

Z najlepszymi życzeniami
Zespół Wokalny „Cisowianie”
z Dyrektorem i pracownikami Gminnego Ośrodka Kultury w Cekcynie

13 lipca 2021 r. od godziny 1400 w amfiteatrze nad Jeziorem Wielkim Cekcyńskim odbył się Piknik Seniora.
Na zaproszenie Klubu Seniora Cisowianie i Gminnego Ośrodka Kultury w Cekcynie zaproszenie na piknik cekcyński przyjęły zaprzyjaźnione Kluby: "Zgoda" z Chełmna, "Niezapominajka" z Drzycimia, „Jarzębina” z  Gródka, "Pod Różą" z Laskowic Pomorskich,  "Pogodna Jesień" ze Świekatowa, „Wrzos”  z Świecia oraz PZERiI z Bukowca,  Bysławia, Lubiewa, Lniana, Krupocina, Sołtyska Sołectwa Cekcyn Teresa Barwik oraz osoby niezrzeszone z naszej gminy. Przybyłych gości powitały panie prezeska Klubu „Cisowianie” Maria Jagła- Bonk   i dyrektorka GOK Cekcyn Izabela Złotowska.

Niespodzianką był interesujący występ z gwarą borowiacką w wykonaniu pań ze świetlic wiejskich i dzieci z gminy Cekcyn pt. „To my Borowiacy”, który przypomniał dawne lokalne obyczaje. Reżyserem spektaklu jest pani Justyna Barwik - instruktor teatralny GOK Cekcyn. Po spektaklu gości  przywitał też Wójt Gminy Cekcyn Jacek Brygman i Agnieszka Kehn Kierownik GOPS. Następnie wszystkich  gości po borowiacku zaproszono na kuch i kawę. Seniorzy  przy smacznym jedzonku, tańcach i śpiewach na łonie natury wspólnie się bawili do późnego wieczora. Do zabawy energicznie przygrywał pan Robert Janiak.

 Tekst przekazał; Jan Bonk


zdjęcia: Justyna Barwik 

W słoneczny wtorek 6 czerwca 2023 r. po południu w budynku Centrum Usług Społecznych Hopland w Cekcynie wystąpił Zespół Wokalny „Cisowianie” pod przewodnictwem Jerzego Rataja na Jubileuszach Małżeńskich. Na początku Bogusław Sumionka, odczytał „Hymn o miłości” i w imieniu Zespołu „Cisowianie”, dyrektora i pracowników Gminnego Ośrodka Kultury złożył życzenia dedykowane dostojnym parom małżeńskim.  Następnie Zespół zaśpiewał dla czcigodnych jubilatów następujące utwory muzyczne: „Sto lat” , „Życzymy, życzymy”, „Niebo z moich stron”, „Czerwone róże”, „Za każdy uśmiech Twój”, „Kareta złota, „Nie ma jak pogodnym być”, a także „Po prostu dziękuję”.

Tekst przekazał: Jan Bonk

Zdjęcie: Monika Wesołowska