Ferie to czas który powinniśmy spędzić aktywnie nie nudząc się w domu. W Gminnym Ośrodku Kultury pierwszy tydzień ferii minął nam bardzo szybko. Czas spędziliśmy aktywnie, w miłym towarzystwie, z grami, zabawą i atrakcjami przygotowanymi przez panie Beatę, Justynę, Izę i Lucunę. Była nas liczna grupa bo aż 60 dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Podzieliliśmy się na cztery drużyny. Każda grupa robiła "coś innego", a następnie po poczęstunku bawiliśmy się wszyscy razem. Braliśmy udział w takich zajeciach jak: cyrkowe - nauka żonglerki chustkami, piłeczkami i obręczą. Osoby z Grupy Cyrkowej Tuptuś doskonaliły swoje umiejętności. Plastyczne - malowaliśmy farbami do tkanin, manualne - wykonywaliśmy prace z wykorzystaniem kaszy mannej, soli i kaszy gryczanej, kulinarne - piekliśmy bułeczki norweskie, szyszeczki oraz ciasteczka które potem wszyscy zjedliśmy, komputerowe - serfowaliśmy po grach internetowych. Z wtorku na środę odbyła się "nocka" w GOK a w trakcie niej ognisko z kiełbaskami oraz bal karnawałowy. W trakcie wspólnych zajęć odbywały się m.in.: rozgrywki sportowe, "kalambury", "randka w ciemno", zabawy przy muzyce i konkursy. Pojechaliśmy także na basen do Chojnic. 

Drugi tydzień był równie ciekawy. ;-) Dokańczaliśmy prace plastyczne na koszulkach, piekliśmy ciasteczka oraz drożdżowe krążki z dziurką. Na zajęciach tanecznych uczyliśmy się tańczyć do piosenki zespołu Rednex. Piosenka to "taniec farmera". Pojechaliśmy również do Family Parku w Bydgoszczy gdzie mogliśmy poszaleć. Następnego dnia była kolejna bo druga nocka w budynku GOK. Podczas niej odbyły się różnego rodzaju zabawy oraz teleturnieje tj."jaka to melodia"czy "koło fortuny". Mogliśmy również spróbować swoich sił w karaoke. Niestety co dobre szybko się kończy. Na koniec otrzymałyśmy od dzieci podziękowania oraz kwiaty.


Zajęcia plastyczne - malowanie farbami do tkanin na bluzeczkach.


Zajęcia kulinarne.


Zajęcia cyrkowe.

Zajęcia komputerowe.

Zajęcia manulane.

Zabawy m.in. z chustą animacyjną.

Zabawy integracyjne.

Rozgrywki międzygrupowe.

Wieczorne ognisko z kiełbaskami.
Bal karnawałowy.

Cała nasza grupa feryjna - 60 dzieci.

Nocka w budynku GOK.

Każdego dnia jest czas na poczestunek.
II tydzień


Zajęcia kulinarne.


Zajęcia plastyczne i efekty naszej pracy.
Nauka "tańca farmera".


Family Park w Bydgoszczy.
Teleturnieje m.in. koło fotruny.


Kolejna "nocka" w GOK.
Podziękowania dla wolontariuszy Ani, Marty i Kingi oraz pań Izabeli, Lycyny, Beaty, Justyny, Danuty i pana Dominika od dzieci za super ferie zimowe.