6 marca 2019 r. w sali nr 18 Urzędu Gminy w Cekcynie o godz. 17:00 odbyło się spotkanie członków sekcji turystycznej.

Uczestniczyło w nim 13 osób. Zabrano się, aby zapoznać się  z planem wycieczek na najbliższe 3 miesiące.

Rozważne były trzy propozycje:
1) wycieczka do Człuchowa,
2) rajd rowerowy,
3) spływ kajakowy.
Ad. 1. Program i kosztorys wycieczki do Człuchowa przygotowała i przedstawiła p. Helena Główczewska. Wszyscy obecni zaakceptowali program i koszt ok. 35 zł na osobę (dla grupy 19 osobowej). Wyjazd zaplanowano na 24 kwietnia br.
Ad. 2. Szlaki rowerowe przygotowane przez p. Sławomira Żółkiewicza obejmowały dwie trasy. I - do Piekiełka nad Brdą, II - Cekcyn-Płazowo-Bysław-Wełpin-Cekcyn. Większość uczestników spotkania wybrała leśny szlak rowerowy - do Piekiełka nad Brdą. Zaplanowaliśmy, że pokonamy ten szlak 22 maja br. W razie niepogody zaplanowano drugim termin - 29 maja br. Zbiórka uczestników będzie miała miejsce przy Urzędzie Gminy w Cekcynie o godz. 10:00.
Ad. 3. Po krótkiej rozmowie i rozpatrzeniu "za" i "przeciw", czy płynąć Brdą czy Kanałem Brdy zdecydowaliśmy, że 18 czerwca br. popłyniemy Kanałem Brdy. Niektórzy z obecnych na zebraniu uczestniczyli już rok wcześniej w identycznym spływie i byli zachwyceni atmosferą, organizacją i pięknymi widokami. Organizacją spływu zajmie się p. Michał Bucholz.

Jolanta Megger
- Członek sekcji turystycznej