Chciałbyś, żeby blisko Twojego domu powstał nowy plac zabaw, może myślisz o własnej działalności, albo masz dobrą propozycję na organizację czasu seniorom bądź najmłodszym mieszkańcom regionu?

Na takie pomysły Urząd Marszałkowski naszego województwa przeznaczył aż 8 mld. Każdy z pomysłów ma szanse zostać zrealizowany, wystarczy go zgłosić. Kapituła konkursu "Zbuduj swój Region" wybierze najlepsze pomysły, a zwycięzcy poszczególnych kategorii maja szansę na zagraniczna wycieczkę.

Akcję organizują: "Express Bydgoski", "Nowości" oraz Urząd Marszałkowski. Pomysły w poszczególnych kategoriach można składać do 30 października br., przesyłając na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Opis pomysłu nie może przekraczać 1 strony A4 i może zawierać tylko jedno zdjęcie. Do opisu projektu należy dołączyć dane osobowe, adres i numer telefonu.

Regulamin dostępny ma stronie: www.express.bydgoski.pl

Pomysły na wykorzystanie środków unijnych można zgłaszać w 6 kategoriach, więc do pracy i niech kreatywność będzie z Wami ;)

Kategorie :

1. Świeże spojrzenie – z myślą o dzieciach i młodzieży.

  • propozycje od osób indywidualnych i grup, dotyczące zmiany najbliższego otoczenia  z uwzględnieniem potrzeb naszych pociech,  np.: na sport i rekreację, kulturę i sztukę;
  • pomysły od grup młodych ludzi, dotyczące zmian  w swojej  miejscowości;
  • inicjatywy szkół, przedszkoli, prywatnych uczelni na ich lepsze funkcjonowanie;

 2.  Miejsce na dobry biznes. Kategoria dla pracodawców, właścicieli małych, średnich i dużych firm. Czekamy na:

  •   zgłoszenia od pracodawców, dotyczące wprowadzenia takich zmian, które pomogłyby funkcjonować ich firmom;
  •  propozycji od ludzi myślących o założeniu własnej firmy.

 3. Dojrzale ku  przyszłości. Kategoria skierowana do ludzi starszych i dla ludzi starszych. Oczekujemy ciekawych programów dla ludzi 50+; propozycji kursów, przedsięwzięć kulturalnych, oświatowych i sportowo-rekreacyjnych, które wpłyną na poprawę jakości ich życia.

4. Pełną piersią! Ekologia i zdrowie. Inicjatywą mogą tu wykazać się mieszkańcy gmin uzdrowiskowych bądź rejonów ekologicznych. Czekamy na ich propozycje dotyczące miejscowości uzdrowiskowych,  na pomysły i programy związane z ekolog

5. Więcej kultury. Miłośnicy zabytków, kultury ludowej mają pole do popisu Prosimy o pomysły i programy dotyczące ochrony zabytków oraz na organizację lokalnych akcji kulturalnych. Mogą zgłaszać je osoby fizyczne bądź instytucje (domy kultury, parafie, itd.)

 

 

 

6. Dobry start. Szansa dla pedagogów, nauczycieli, opiekunów oraz rodziców z dziećmi. Dzięki unijnym pieniądzom możecie zmienić swoje przedszkola, szkoły, podwórka, świetlice, itp.