Złote i Szmaragdowe Gody w gminie Cekcyn

Uroczystość Jubileuszy Małżeńskich odbyła się 6 grudnia 2022 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Cekcynie. Wójt Gminy Cekcyn Jacek Brygman wręczył medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”  parom obchodzącym 50 rocznicę ślubu.

Złote Gody 

Zofia i Konrad Springer z Kowalskich Błot,

Urszula i Jerzy Wierzchowscy z Iwca,

Halina i Kazimierz Januszewscy z Cekcyna,

Teresa i Kazimierz Gaca ze Starego Sumina,

Teresa i Zenon Bystroń z Cekcyna.

 

 

Państwo Zofia i Konrad Springer: mają 2 córki i 1 syna, 3 wnuczki, 1 wnuka i 1 prawnuczkę. Pan Konrad pracował w Nadleśnictwie Gołąbek a Pani Zofia zajmowała się domem. Pani Zofia przyjeżdżała do swojej rodziny w odwiedziny i tak się poznali. Pan Konrad lubi chodzić do lasu a Pani Zofia lubi gotować.

 

Państwo Halina i Kazimierz Januszewscy z Cekcyna: mają 2 synów. Poznali się na zabawie w Krzywogońcu. Pani Halina pracowała w sklepie a następnie w tartaku w Wierzchucinie. Pan Kazimierz pracował jako elektryk i kierowca w bydgoskiej firmie budowlanej. Mówią, że w związku najważniejsze jest zaufanie i ….. „to coś”.

 

Państwo Teresa i Zenon Bystroń z Cekcyna mają 2 dzieci i 4 wnuków. Pan Zenon pracował w Oczyszczalni Ścieków w Tucholi a Panin Teresa w Przedszkolu w Cekcynie. Pasją Pana Zenona jest wędkowanie. Pan Zenon przyjeżdżał do rodziny i tak się zapoznali. Wspólnie mówią, że w związku liczy się cierpliwość i zrozumienie.

 

Państwo Teresa i Kazimierz Gaca ze Starego Sumina: mają 6 dzieci i 9 wnuków. Poznali się na zabawie w Krzywogońcu. Pani Teresa zajmowała się domem a Pan Kazimierz w Kółku Rolniczym w Cekcynie oraz w Tartaku oraz w Urzędzie Gminy w Cekcynie w melioracji. Pan Kazimierz był też ponad 40 lat wędkarzem.

 

Państwo Urszula i Jan Wierzchowscy z Iwca: mają 4 córki, 2 synów, 5 wnuków i 4 wnuczki oraz 2 prawnuków. Pan Jan pracował w PKS-ie a Pani Urszula była kelnerką w Gospodzie w Cekcynie a następnie zajmowała się domem. Poznali się w starej Gospodzie w Cekcynie. Najważniejsze w związku jest zrozumienie i ustępstwa.

 

Szmaragdowe Gody:

Krystyna i Karol Behrendt z Brzozia

Wanda i Czesław Dembek ze Zdrojów,

Irena i Henryk Peć z Kowalskich Błot,

Lidia i Jan Ziółkowscy z Cekcyna,

 

Państwo Krystyna i Karol Behrendt z Brzozia mają 4 dzieci oraz 4 wnuków. Pan Karol pracował w Kółku Rolniczym, Pani Krystyna przez 17 lat również w Kółku Rolniczym - jako portier. Aktualnie na emeryturze. Pani Krystyna lubi przyrodę i wszystko „co naturalne”.

 

Państwo Wanda i Czesław Dembek  ze Zdrojów mają  4 dzieci, 1 wnuczkę i 2 wnuków. Pochodzą ze Zdrojów i tam też się poznali. Pani Wanda pracowała jako księgowa a Pan Czesław w Bydgoszczy na kolei, następnie w Kółku Rolniczym oraz z Zakładzie Celulozy. Zgodnie twierdzą, że potrzeba dużo miłości, zrozumienia i tolerancji aby doczekać takiego Jubileuszu.

 

 

Państwo Irena i Henryk Peć  z Kowalskich Błot: mają 4 dzieci, 1 wnuka i 2 wnuczki oraz 2 prawnuków. Poznali się na zabawie. Pan Henryk pracował przy wyścigach konnych oraz w Nadleśnictwie Tuchola. Pani Irena natomiast w Przedsiębiorstwie Turystycznym Brda oraz w Nadleśnictwie Tuchola. Aktualnie Pan Henryk lubi wędkować a Pani Irena lubi grzybobranie oraz  zajmowanie się kwiatami. Pani Irena przygotowuje również dużo przetworów domowych. Cierpliwość, wyrozumiałość i miłość pozwoliła im doczekać 55 rocznicy ślubu.


 

Państwo Lidia i Jan Ziółkowscy  z Cekcyna :  3 dzieci, 7 wnuków. Zapoznali się podczas wspólnych dojazdów do pracy i do szkoły. Pan Jan pracował w RUCH w Tucholi. Mówią, że w życiu trzeba znaleźć wspólny język i żyć w zgodzie : „Zgoda buduje ...”

Wszystkim Jubilatom serdecznie gratulujemy, składając jednocześnie najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, zrealizowania założonych planów, doczekania wspólnie kolejnych rocznic oraz samej pozytywnej energii na kolejne Wspólne lata.

 

Uroczystość tradycyjnie uświetnił występ zespołu  „Cisowianie” pod przewodnictwem Jerzego Rataja.