21 czerwca 2026r. zrealizowaliśmy pierwsze z pięciu wydarzeń sportowo - rekreacyjnych na boisku Orlik w Cekcynie w ramach projektu "Aktywnie działamy na Orliku w Cekcynie", dofinansowanego z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Aktywny Orlik.
Wczoraj w niedzielę odbył się Turniej Piłki Siatkowej, a także spotkanie edukacyjno-warsztatowe z psychodietetykiem, podczas którego każdy indywidualnie mógł spróbować przygotowanej lemoniady z owoców cytrusowych z miętą oraz przygotować swój indywidualny zestaw z przygotowanych owoców i warzyw. Pani psychodietetyk omówiła bardzo ważną kwestię jaką jest nawodnienia organizmu i jego wpływu na zdrowie i samopoczucie człowieka.Omówiła również zasady zdrowego odżywiania, znaczenia owoców i warzyw w codziennej diecie. Uczestnicy częstowali się przygotowanymi mixami z owoców i warzyw, które systematycznie było uzupełniane z uwagi na wysokie temperatury podczas całego wydarzenia.
Podczas trwania całego wydarzenia sportowego zapewniona była obsługa medyczna.












