W terminie 1 kwietnia-31 sierpnia 2012r. Stowarzyszenie na Rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn „Światło” realizuje projekt pn. “Ginące zawody dają nowe możliwości!” finansowany ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 6.3 „Inicjatywy lokalne na rzecz podnoszenia poziomu aktywności zawodowej na obszarach wiejskich”. Projekt ma na celu przygotowanie do podjęcia pracy w zawodach pozarolniczych oraz podniesienie zdolności do zatrudnienie i zwiększenie mobilności wśród 12 osób bezrobotnych z terenu gminy Cekcyn.

W ramach projektu odbędą się następujące (bezpłatne) szkolenia:
1.      „Dawne gry i zabawy – budowanie oferty turystycznej dla dzieci i młodzieży” – maj 2012r.
2.      „Szkolenie z pamiątkarstwa” – czerwiec 2012r.
3.      „Obsługa ruchu turystycznego” – lipiec 2012r.
4.      Warsztaty praktyczne z zakresu zajęć odgrywania ról i pedagogicznej pracy z klientami – sierpień 2012r.

 

Wszystkie szkolenia są 5-dniowe, po 6 godzin każdy i odbędą się w Gminnym Ośrodku Kultury w Cekcynie. Podczas szkolenia zapewniamy bezpłatne materiały szkoleniowe, obiad i dwie przerwy kawowe. Ponadto w ramach projektu odbywać się będzie bezpłatne doradztwo, podczas którego wypracowane zostaną Indywidualne Plany Działania. Każdy z uczestników/czek projektu otrzyma na koniec certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę i umiejętności.

Koordynatorem projektu jest Bartosz Puchowski, z którym można się kontaktować pod nr tel. 787-351-577 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Priorytet VI. Rynek pracy otwarty dla wszystkich.
Działanie 6.3. Inicjatywy lokalne na rzecz podnoszenia poziomu aktywności zawodowej na obszarach wiejskich.
Człowiek - najlepsza inwestycja