„Od serca dla dziecka” to tytuł kolejnego projektu, który Gmina Cekcyn realizuje we współpracy z Fundacją Rozwoju Dzieci im. J.A.Komeńskiego.

Program powstał, aby zwiększyć szanse najmłodszych dzieci na prawidłowy rozwój, zaktywizować rodziców i pomóc chętnym podmiotom w zorganizowaniu wysokiej jakościowo opieki i edukacji dzieci poniżej 3 roku życia.

W ramach działań programowych w naszej gminie odbyło się seminarium „Dlaczego warto zadbać o rozwój małego dziecka i jak to robić?” ( zobacz: www.cekcyn.pl)

Kolejnym etapem, realizowanym w naszej gminie było  bezpłatne 40-godzinne szkolenia dla rodziców - wolontariuszy, którzy chcieliby współpracować z opiekunami

w proponowanych przez Ustawę formach opieki i edukacji dla dzieci poniżej 3 roku życia. W ramach szkolenia zrealizowany został  moduł dydaktyczny oraz temat: „Podstawy medycyny ratunkowej” i „Zabawa jako podstawowa aktywność dziecka”

Szkolenie przebiegało w nast. terminach:

I zjazd – szkolenie 20 h dydaktycznych – odbyło się w świetlicy wiejskiej w Ostrowie

w dniach 30-31 marca2012r.


 

II zjazd – szkolenie 10 h warsztatowych – „Podstawy medycyny ratunkowej” – przeprowadzone w świetlicy wiejskiej w Ostrowie w dniu 22 kwietnia 2012r.

 

III zjazd – szkolenie 10 h dydaktycznych – „Zabawa jako podstawowa aktywność

dziecka” (w tym 5 h dydaktycznych razem z dziećmi) – przeprowadzone zostało

w „Bajkowej Krainie” u p. Agnieszki Sierosławskiej na Maderze  w dniach 27-28 kwietnia 2012r.