1. Konkurs adresowany jest do osób w wieku od 15 do 25 lat.
2. Warunkiem udziału w Konkursie jest nadesłanie wydrukowanego zestawu wierszy, zawierającego od 1 do 3 utworów, które nie były wcześniej nagradzane w innym konkursie ani publikowane w Internecie. Każdy wiersz powinien być opatrzony godłem (pseudonimem) i nadesłany w 4 egzemplarzach. Do takiego zestawu należy dołączyć Kartę uczestnika/Kartę uczestnictwa dziecka - Załącznik do Regulaminu. Wiersze nadesłane bez Karty uczestnika/Karty uczestnictwa dziecka nie biorą udziału w Konkursie.
3. Prace należy dostarczyć do 10. maja br. (decyduje data stempla pocztowego).

Załączniki:
Download this file (Karta_uczestnika.pdf)Karta_uczestnika.pdf[ ]302 kB

W bibliotece można skorzystać z tomiku, zawierającego wiersze nagrodzone w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim o "Cisową gałązkę" im. Leona Wyczółkowskiego w latach 2020-2022. Publikacja miała swoją promocję w lipcu b.r. podczas XVII finału tego konkursu. Wydanie tomiku sfinansowane zostało ze środków Fundacji PZU.

Pełen poezji recytowanej i śpiewanej wieczorek, wieńczący XVII finał Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego o „Cisową gałązkę” im. Leona Wyczółkowskiego, odbył się w sobotę 1 lipca w Gminnym Ośrodku Kultury w Cekcynie. Zanim poznaliśmy tegorocznych finalistów, wysłuchaliśmy wierszy nagrodzonych we wcześniejszych edycjach konkursu w interpretacji Grażyny Boczulak, Dominiki Gwizdały, Danuty Rakowicz i Szymona Wiśniewskiego, które zaprezentowane zostały w związku z wydaniem tomiku wierszy pokonkursowych z lat 2020-2022, sfinansowanego przez Fundację PZU w ramach realizowanego projektu.

Komisja Konkursowa w składzie: Stefan Pastuszewski – przewodniczący, Zyta Ważna, Grażyna Wojcieszko i Kazimierz Żarski przyznała nagrodę główną „Cisową gałązkę” Kindze Jakubczyk z Wrocławia. Wyróżnienia otrzymali: Adrian Plewnia z Wodzisławia Śląskiego oraz Rozalia Dmochowska z Poznania. Główna część wieczorku była okazją do bliższego poznania laureatów. Adrian Plewnia i Kinga Jakubczyk odpowiadali na pytania komisji ,dotyczące dorobku i warsztatu literackiego, inspiracji poetyckich oraz zainteresowań. Przeczytali również swoje nagrodzone (i nie tylko) wiersze. W drugiej części wieczorku poetów wysłuchaliśmy wierszy nagrodzonych specjalnym wyróżnieniem – drukiem w miesięczniku literackim AKANT, które otrzymali: Bartosz Dłubała z Rogalinka, Wojciech Malinowski z Chocianowa i Anna Wojno z Kobyłki. Wiersze młodych poetów przeczytali: Grażyna Boczulak, Dominika Gwizdała, Danuta Rakowicz i Szymon Wiśniewski. Oprawę muzyczną spotkania – poezję śpiewaną, przygotował Szymon Brucki, który oczarował publiczność grą na gitarze i pięknym głosem. Za sprawą niesamowitego koncertu oraz pięknej poezji to był magiczny i emocjonujący wieczór! Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał tomik poezji.

Więcej zdjęć https://www.facebook.com/profile.php?id=100064651574102

Regulamin XVII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego 
o „Cisową gałązkę” im. L. Wyczółkowskiego


Regulamin:
1. Konkurs adresowany jest do osób w wieku od 15 do 25 lat.
2. Warunkiem udziału w Konkursie jest nadesłanie wydrukowanego zestawu wierszy, zawierającego od 1 do 3 utworów, które nie były wcześniej nagradzane w innym konkursie ani publikowane w Internecie. Każdy wiersz powinien być opatrzony godłem (pseudonimem) i nadesłany w 4 egzemplarzach. Do takiego zestawu należy dołączyć Kartę uczestnika/Kartę uczestnictwa dziecka - Załącznik nr 1 do Regulaminu, który dostępny jest na stronie www.cekcyn/gminna-biblioteka-publiczna/aktualnosci. Prace nadesłane bez Karty uczestnika/Karty uczestnictwa dziecka nie biorą udziału w Konkursie.
3. Prace należy dostarczyć do 5. maja br. (decyduje data stempla pocztowego).

Załączniki:
Download this file (Karta_uczestnika.pdf)Karta uczestnika[Karta uczestnika]302 kB