W sobotę 11 listopada w Cekcynie odbyły się obchody 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Po uroczystej mszy świętej w intencji ojczyzny w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świetego w Cekcynie i złożeniu kwiatów przez delegacje, w tym również delegację klubu seniora „CISOWIANIE” pod pomnikiem Ofiar II Wojny Światowe

Następnie nastąpił przemarsz do hali widowiskowo - sportowej.
W tym miejscu zgromadzonych przywitał dyr. Szkoły Podstawowej w Iwcu Roman Witkowski, który nawiązał do historii Niepodległej i obchodzonego święta. Następnie dyr. Gminnego Ośrodka Kultury Izabela Złotowska zaprosiła gości na trybunach na cześć artystyczną, którą otworzyło widowisko teatralne pt. „Tobie Ojczyzno”, w wykonaniu uczniów szkoły w Iwcu. Widowisko przygotowane z rozmachem przez Monikę Janiak, przyjęte zostało bardzo entuzjastycznie czego dowodem były owacje na stojąco.
Drugim i zarazem ostatnim punktem programu był występ zespołu „Cisowianie”, który wykonał 4 utwory: „Ojczyzno ma”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Tu wszędzie jest moja ojczyzna” i „ Serce w plecaku”.
Do wspólnego śpiewu z „Cisowianami” chętnie włączyli się zgromadzeni goście i młodzież biorąca udział w widowisku teatralnym.

Tekst napisała i przekazała: Halina Chmielnik

Zdjęcia Halina Chmielnik