Goście z gminy partnerskiej z wizytą u nas.

W sierpniu br. gościliśmy delegację z partnerskiej Gminy Dzierżoniów. Przedstawiciele samorządu, sołtysów, szkół oraz lokalni twórcy obejrzeli Nocne Misteria Nadjeziorne, które odbyły się 5 sierpnia w cekcyńskim amfiteatrze. Po spektaklu przedstawiciele Dzierżoniowa mieli okazję porozmawiać z całą „misteryjną ekipą”.  Gościom przez ten krótki czas, staraliśmy się  pokazać to wszystko, z czego powinniśmy być dumni i co jest charakterystyczne dla Borów Tucholskich. Z przewodnikiem zwiedzili ścieżkę przyrodniczo – dydaktyczną „Jelenia Wyspa” w Gołąbku oraz Rezerwat Cisów Staropolskich w Wierzchlesie. W Trzebcinach odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne pp. Glazik  i „Starą Szkołę”  oraz świetlicę wiejską w Zielonce.

Goście brali również udział w obchodach Dni Gminy Cekcyn, podczas których zaprezentowali swój region na stoisku promocyjnym.

            Swoją wizytę Goście zakończyli na oficjalnym spotkaniu z przedstawicielami cekcyńskiego samorządu, podczas którego dyskutowano nad możliwościami dalszej partnerskiej współpracy, w szczególności dzieci i młodzieży.