W czwartek 21 września 2023 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w  Cekcynie odbył się Klubowy  i Międzyklubowy Dzień Seniora. Organizatorem spotkania był Gminny Ośrodek Kultury w Cekcynie i Klub Seniora „Cisowianie”. Przybyłych gości powitała prezeska Klubu „Cisowianie” Maria Jagła-Bonk.

Zaproszenia na tą uroczystość przyjęły następujące  Kluby Seniora:„Niezapominajka” z Drzycimia, „Pogodna Jesień” ze Świekatowa, „Jesień” z Tucholi, „Astor” z Jeżewa, Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z Bukowca, Bysławia, Lniana i Lubiewa oraz członkowie Klubu Seniora z Cekcyna. Obecny  był wójt gminy Cekcyn pan Jacek Brygman, sekretarz Urzędu Gminy Cekcyn pani Halina Fryca i sołtyska sołectwa Cekcyn Teresa Barwik.


Chętni goście zajęli głos i wręczali upominki. Następnie wszyscy goście wspólnie odśpiewali Hymn seniora.

Po części oficjalnej nadszedł czas na poczęstunek i zabawę taneczną, na której grał i prowadził pan Robert Janiak. Podczas spotkania dla gości zaśpiewał Zespół Wokalny „Cisowianie”, a były to utwory „Kareta”, „Czerwona róża” i „Nie ma jak pogodnym być”. Na bis zespół zaśpiewał „Cyganerię”.

W trakcie zabawy były podziękowania i zabawne konkursy dla gości.