8 października 2023 r. tj. w niedzielę w Kinoteatrze Rondo w Chełmnie odbyły się Chełmińskie Spotkania Klubów Seniora z województwa kujawsko-pomorskiego. Była to okazja do prezentacji twórczości artystycznej klubów seniora działających w naszym regionie.

Wydarzenie miało charakter przeglądu i stanowiło formę zabawy, która ma sprzyjać integracji i wymianie doświadczeń. Organizatorem wydarzenia był Chełmiński Dom Kultury, a jego gospodarzem Klub Seniora „Zgoda”, działający przy instytucji. Na scenie „Ronda”wystąpiło razem 17 zespołów, w tym też 4 duety.

Celem była prezentacja twórczości seniorów, wzajemna wymiana doświadczeń, inspirowanie do podejmowania różnych form aktywności twórczej oraz integracja seniorów. Uczestnicy tego wydarzenia otrzymali podziękowania i statuetki jako upominki z datą występu. Z okazji XX edycji tego spotkania organizatorzy wszystkich uczestników częstowali porcją okolicznościowego tortu upieczonego specjalnie na tę okazję.

Zespół „Cisowianie” zaprezentował trzy utwory min: „Gramofonomanka”, „Już taki jestem zimny drań” i „Po prostu dziękuję”.


Tekst opracował i zdjęcia przekazał: Jan Bonk